czwartek, 21 października 2021 Imieniny: Urszula, Hilaria

Noc miłośników nauki

„Postęp zaczyna się w laboratorium, czyli jak naukowcy zmieniają świat” – to hasło tegorocznej nocy naukowców, która w Skawinie realizowana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w filii MultiCentrum już po raz trzeci. Po bardzo udanych poprzednich dwóch edycjach, zachęceni sukcesem postanowiliśmy kontynuować nasz udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i również w tym roku dołączamy do małopolskich odkrywców, aby pokazać, że Skawina jest miastem nauki.

Podobnie, jak w ubiegłym roku również i w tym zaprosiliśmy do współpracy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie. Młodzi uczniowie – naukowcy, pod kierunkiem nauczyciela eksperta pokażą nam, jak naukowcy zmieniali świat w historycznym zarysie, na przestrzeni wieków. Oczywiście nie zabraknie przy tym efektownych doświadczeń, potwierdzających niezwykłą wartość ich pracy.

Jako, że skawińska odsłona Małopolskiej Nocy Naukowców odbywa się w MultiCentrum, nie może zabraknąć konstruowania z klocków, w końcu konstruktor to też naukowiec! Podobnie jak w latach ubiegłych, każdy z uczestników Małopolskiej Nocy Naukowców będzie mógł wziąć udział w zajęciach z konstruowania przy zastosowaniu klocków K’nex. W tym roku jednak będziemy chcieli stworzyć jedną, dużą imponującą budowlę, która będzie efektem wspólnej pracy!

Oprócz tego odkrywać będziemy piękno światła i spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie – czy każdy może zostać naukowcem…? A nowością będzie kończąca tegoroczną odsłonę wydarzenia gra edukacyjna w formie quizu wiedzowego pt. „Znani (nie) znani naukowcy”!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH!
30 września w godz. 17.00 do 22.00
Filia MBP w Skawinie – MultiCentrum, ul. J.Popiełuszki 8 / I piętro.
Informacje pod nr tel. 12 275 49 69.
WSTĘP BEZPŁATNY

Szczegółowy program dostępny na stronie MultiCentrum w Skawinie:
www.multicentrum-skawina.pl

oraz na stronie Małopolskiej Nocy Naukowców:
http://nocnaukowcow.malopolska.pl/program/skawina/

Źródło: MultiCentrum