niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Nowa Gubałówka? Komunikat UMiG

Zakończyliśmy kolejny etap prac nad koncepcją funkcjonalno-przestrzenną  dla Ośrodka Kulturalno-Rekreacyjnego Gubałówka w Skawinie i jego otoczenia. Wraz z mieszkańcami pracowaliśmy w formule warsztatów Charrette nad pomysłami, szukając odpowiedzi na pytania: „Jaka ma być nowa Gubałówka?” – czytamy w komunikacie UMiG.

„Warsztaty, które odbyły się w 13-14 stycznia czyli w piątek i sobotę na Gubałówce, pokazały jaką wagę ma to miejsce dla lokalnej społeczności. Co ważne, spotkania zostały poprzedzone ankietą, aktywną przez tydzień przed warsztatami, którą uzupełniło ponad 900 osób. To zdecydowanie rekord! Takie konsultacje społeczne dają ogromne możliwości. Dziękujemy za każdy głos w dyskusji, za pomysły i wszystkie informacje. Dobra wiadomość jest taka, że ankieta jest nadal dostępna, zachęcamy osoby, które jeszcze nie miały okazji się wypowiedzieć, do zabrania głosu w dyskusji LINK DO ANKIETY

W środę 18 stycznia spotkaliśmy się w ratuszu na podsumowaniu warsztatów. Do pracy nad koncepcją funkcjonalną dla Gubałówki zaprosiliśmy znakomity zespół ekspertów, urbanistów z Politechniki Krakowskiej: profesor Kingę Racoń-Leja, doktora Tomasza Jeleńskiego oraz architekta Marka Leja. Podczas spotkania zostały omówione dotychczasowe wyniki prac zespołu, wyniki ankiet oraz efekt pracy warsztatowej.

Z tej dyskusji wyłania się wstępna koncepcja Nowej Gubałówki, która w dużej mierze oznacza kontynuację tak dobrze znanych nam funkcji i usług (sala konferencyjna, baseny, miejsce spotkań) jak i uzupełnienie o nowe funkcje związane z rekreacją pieszą i rowerową oraz ?otwarciem? Gubałówki na tereny wokół, powiązanie samego obiektu za pomocą szlaków pieszo-rowerowych z okolicznymi lasami oraz terenami nad rzeką Skawinką. Z zainteresowaniem będziemy oczekiwać dalszych efektów prac zespołu ekspertów, efektami oczywiście podzielimy się z Państwem”.

Źródło: UMiG