niedziela, 25 lipca 2021 Imieniny: Walentyna, Krzysztof

Nowa karetka dla pogotowia

Nowoczesna, w pełni wyposażona karetka trafiła do Pogotowia Ratunkowego im. Siegfrieda Greinera w Skawinie. Ambulans jest już gotowy do służby. Został zakupiony w ramach Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Ambulans przekazany Skawińskiemu Pogotowiu Ratunkowemu to nowoczesny samochód, który został w pełni wyposażony w sprzęt medyczny, a także urządzenia łączności i urządzenia informatyczne. Karetka jest wyposażona zgodnie z wymogami systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego i zawiera m.in.: nosze, krzesełko kardiologiczne, defibrylator i respirator, a nawet plecaki ratownicze i torby pediatryczne.

Dodatkowo, karetka ma na pokładzie urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które są niezwykle pomocne w trakcie akcji resuscytacyjnych. Ambulans, w związku z trwająca epidemią koronawirusa, wyposażony jest też w fumigatory czyli aparaturę do dezynfekcji.

– Życie ludzkie jest najwyższą wartością. Jestem przekonany, że nowoczesny sprzęt połączony z wielką wiedzą i zaangażowaniem naszych służb medycznych sprawią, że pomoc dotrze zawsze na czas. Niech nowy ambulans dobrze Wam służy – mówi burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

W sumie do Małopolski trafiło 50 nowych ambulansów. Ich zakup został sfinansowany z Funduszy Europejskich.

Żródło: UMiG, UMWM