niedziela, 17 października 2021 Imieniny: Malgorzata, Wiktor

Nowa sala gimnastyczna w gminie

Przy szkole podstawowej w Rzozowie powstała sala gimnastyczna. To ostateczne rozwiązanie problemu braku miejsca do zajęć wychowania fizycznego w placówce.

Dzieci i młodzież mogą zagrać w najpopularniejsze sporty drużynowe takie jak siatkówka, piłka nożna, koszykówka oraz piłka ręczna. Sala wyposażona jest także w drabinki, nagłośnienie, trybuny, elektroniczną tablicę do wyświetlania wyników oraz cały niezbędny sprzęt sportowy składający się na nowoczesną salę na miarę XXI wieku.

Oprócz sali gimnastycznej w piętrowym budynku znajdują się także szatnie, toalety oraz winda. Cała inwestycja została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach inwestycji powstała także kanalizacja deszczowa, sanitarna, drogi, place i chodniki. Wokół nowego budynku posadzono drzewa oraz żywopłot. Do sali gimnastycznej można dostać się zarówno bezpośrednio z wnętrza szkoły (oba budynki zostały połączone) jak i z zewnątrz korzystając ze schodów lub wygodnego podjazdu.

Budowa została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska” – edycja 2018.

Źródło: UMiG