czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Nowe logo Centrum Kultury i Sportu

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie ma nowe logo. Jego autorami są grafik Kazimierz Zajda oraz Karolina Kozanecka, zastępca dyrektora instytucji. Wybrano je w listopadzie 2015 roku. Jak tłumaczą w CKiS,  logo nie wymagało żadnych nakładów finansowych – stworzyli je pracownicy w ramach swoich obowiązków.

– W pierwszym etapie wszyscy pracownicy Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapoznali się z propozycjami nowego logotypu (wstępne szkice). Propozycje oceniane były w skali od 1 do 5. Szkice najlepiej ocenione stały się punktem wyjścia do końcowych projektów, których powstało również kilka. Te ponownie zostały poddane konsultacjom międzydziałowym – wyjaśnia Anna Zając-Gut z Działu Marketingu i PR.

Jak podkreśla Anna Zając-Gut, CKiS pragnie się rozwijać i unowocześniać. Instytucja ma iść z duchem czasu i zmieniać się zgodnie z oczekiwaniami swoich odbiorców. – Nowe logo jest kolorowe, złożone z kwadratów, co ma symbolizować złożoność, a zarazem różnorodność oferty CKiS. Każdy kolor, każdy kwadrat, każdy element to inny aspekt bogatej oferty Centrum.

W logo należy szukać sportu, kultury, basenu i ich wzajemnych powiązań. Hasło logotypu to „atrakcje do kwadratu”.