wtorek, 09 sierpnia 2022 Imieniny: Roman, Ryszard

Nowe parkingi rozwiążą problem z brakiem miejsc?

Parkingi przy basenie, parku, w okolicy szkoły katolickiej i wreszcie – na rynku, nie mogą pomieścić samochodów. Czasami miejsca można szukać nawet przez kwadrans.

Norbert Rzepisko, zastępca burmistrza Skawiny podkreśla, że miasto ma stary układ urbanistyczny. Kiedyś nie było problemu z parkowaniem, a teraz jesteśmy dużym ośrodkiem przemysłowym, gdzie przemieszcza się spora liczba samochodów.

Burmistrz zaznacza, że w urzędzie zauważają problem. Już trwają prace nad zbudowaniem nowego parkingu na ulicy Witosa. Powstanie też kilka mniejszych na ulicy Słonecznej. Do końca roku powinien być też otwarty nowy parking typu park&ride w okolicy dworca kolejowego. Ten ostatni pomieści pięćset samochodów. – Liczymy na to, że rozwiąże to problem z parkowaniem w rejonie centrum miasta –  mówi Rzepisko.

Są też plany, by zbudować koło stacji kolejowych parkingi park&ride. To dla tych, którzy będą chcieli zostawić swoje samochody i skorzystać z Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowe miejsca parkingowe pojawią się w Radziszowie na ulicy Brzegi, w rejonie osiedla Awaryjnego, w okolicy ulicy Pachla oraz przy powstającej stacji Skawina Jagielnia.

Gmina jest na etapie wykupu gruntów pod przyszłe parkingi, dlatego urzędnicy na razie nie mogą precyzyjnie określić, ile pojawi się nowych miejsc w najbliższych latach.