poniedziałek, 15 kwietnia 2024 Imieniny: Ludwina, Wacława

Nowe rozkłady jazdy pociągów

Przewozy Regionalne poinformowały, że z dniem 9 grudnia wejdzie w życie nowy Roczny Rozkład Jazdy 2018/2019, który będzie obowiązywał do 14 grudnia przyszłego roku. Jednocześnie informujemy, że Koleje Małopolskie uruchomiły pociąg relacji Kraków Główny – Zakopane w okresie XII 2018/I 2019.

Jak informuje Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.:

– Od 9 grudnia pojedziemy do Zakopanego bez komunikacji zastępczej, modernizowaną linią między Skawiną a Suchą Beskidzką. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów, w Radziszowie i w Podolanach.
– Od niedzieli, na ponad dwa miesiące (do 24.02.2019 r.) wracają pociągi na modernizowaną trasę Skawina – Sucha Beskidzka. Przebudowano już tory i sieć trakcyjną na szlakach Skawina – Radziszów – Leńcze – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona.
– Inwestycja na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka (linia nr 97) – warta 192 mln zł netto jest częścią większego projektu za ponad 930 mln zł netto – „Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka Zakopane”. Zakończenie prac na linii nr 97 planowane jest w 2020 r. a całego projektu do 2023 r

Zmodernizowane stacje i przystanki są dostosowane dla potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Ułatwienia w komunikacji stanowią pochylnie, odpowiednie oznakowania i ścieżki naprowadzające.

Rozkłady TUTAJ

Źródło: Koleje Małopolskie sp. z o.o./PKP Polskie Linie Kolejowe S.A./UMiG