wtorek, 09 sierpnia 2022 Imieniny: Roman, Ryszard

Nowy most za cztery lata

Za cztery lata przeprawa między Kopanką i Jeziorzanami zmieni się nie do poznania. Pojawi się tam most łączący obie miejscowości. Władze liczą na to, że zmniejszy to ruch na obwodnicy Skawiny i poprawi komfort jazdy. Burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko odebrał pozytywną opinię w sprawie dofinansowania projektu całej inwestycji.

Inwestycja powstanie w ramach rządowego programu „Mosty dla Regionów”

– Dzięki temu powstanie arteria, która będzie łączyła gminy powiatu krakowskiego, jednego z największych w naszym kraju – powiedział minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Pracownicy z Liszek lub Czernichowa będą mogli szybciej i sprawniej dojechać do firm znajdujących się na terenie naszej gminy. Ponadto, funkcjonujący obecnie prom, jest podatny na zjawiska atmosferyczne, takie jak burza, roztopy, zima itd. Dzięki nowemu mostowi dojazd na lotnisko w Balicach lub północną część Krakowa będzie bardzo ułatwiony.

– Od kilkudziesięciu lat mówi się o tym, że ten most jest nam bardzo potrzebny do życia. Gmina Skawina rozwija się bardzo intensywnie. Mamy kilka stref gospodarczych, najbliższa znajduje się 300 metrów od tego miejsca. Ta inwestycja pozwoli nam bardzo dobrze skomunikować się z północną częścią powiatu krakowskiego oraz Krakowem – mówi burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

Most łączący Kopankę z Jeziorzanami powstanie za cztery lata. Dofinansowanie całej inwestycji ze środków rządowych wyniesie 80 proc. Pozostałe 20 zostanie rozłożone na gminę Skawina, gminę Liszki oraz powiat.

Szacowany koszt budowy to około 60 milionów złotych.

Źródło: UMiG