niedziela, 25 lipca 2021 Imieniny: Walentyna, Krzysztof

Nowy plac zabaw w Polance Hallera

Teren wokół remizy OSP w Polance Hallera zmienił się nie do poznania. Pojawił się tam plac zabaw z piaskownicą, huśtawkami, zjeżdżalnią oraz innymi urządzeniami atrakcyjnymi dla dzieci. Rodzice mogą usiąść na wygodnych ławkach i zrelaksować się w otoczeniu zieleni.

Nowy teren rekreacyjny obok remizy OSP to druga inwestycja w Polance Hallera, która ma stworzyć atrakcyjne miejsce do spotkań dla mieszkańców tej miejscowości. Niedawno otwarto boisko.

Obok placu zabaw wybudowano zadaszoną strefę rekreacyjną, w której mieszkańcy mogą się spotkać i zrobić grilla. To świetne miejsce dla rodziców, którzy złapią tutaj oddech, spokojnie porozmawiają i zjedzą mając jednocześnie cały czas oko na swoje pociechy.

Plac zabaw został otoczony krzewami i drzewami. Całość oświetlają lampy solarne, które zasilane są energią słoneczną. Zadbano także o wygodne dojście, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu:  „Ogólnodostępna przestrzeń publiczna dla aktywizacji i integracji mieszkańców podobszarów rewitalizacji z terenów wiejskich Gminy Skawina – ITD i ITP”.

Źródło: UMiG