niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

O bankowości wiedzą prawie wszystko

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzęcinie zorganizowany został Turniej Wiedzy Bankowej dla klas IV – VII o tytuł Klasy Super Bankowców. W ramach konkursu, uczniowie podczas konkurencji indywidualnych oraz klasowych mogli popisać się nie tylko posiadaną rozległą wiedzą merytoryczną, ale także sprawnością fizyczną.

W ramach programu TalentowiSKO, w którym uczestniczą uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzęcinie prowadzonych jest szereg działań, mających na celu wykształcenie w młodych osobach poczucia odpowiedzialności, racjonalnego gospodarowania własnymi środkami finansowymi oraz umiejętności oszczędzania.

Wszystkie konkurencje turnieju związane były oczywiście z szeroko rozumianym oszczędzaniem i bankowością, a w zależności od rodzaju zmagań, brali w nich udział przedstawiciele klas lub całe zespoły klasowe. Wśród zadań turniejowych pojawiła się bankowa krzyżówka, SKO-wicze przenosili za pomocą słomki na czas banknoty o różnych nominałach i układali hasło z rozsypanki literowej. Ponadto musieli dokończyć przysłowia lub powiedzenia związane z oszczędzaniem, a te z kolei ukryte były w kolorowych balonikach. Ogromne emocje wzbudzały konkurencje sprawnościowe, tj. toczenie monety slalomem, przenoszenie pieczątki z logo SKO na czas oraz łowienie wędką brył z naklejonymi banknotami o różnych nominałach. Najlepiej ocenioną przez uczniów konkurencją okazało się jednak Koło Fortuny, w czasie którego zadaniem było odgadywanie haseł tak jak to robią zawodnicy popularnego telewizyjnego teleturnieju.

Kiedy wszystkie konkurencje zostały rozstrzygnięte i emocje trochę opadły okazało się, że Klasą Super Bankowców została klasa VI.

Źródło: ZSP w Krzęcinie