niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Obwodnica: ruszył trzeci etap

Ma ona wyprowadzić ruch z centrum miasta oraz sołectw, przez które regularnie przejeżdżają duże liczby samochodów. Trzeci etap obejmuje budowę trasy łączącej DK 44 z DW 953. Ten odcinek pozwoli odciążyć drogę biegnącą od Borku Szlacheckiego do Rzozowa.

Obwodnica będzie alternatywą dla kierowców zarówno mieszkańców Skawiny jak i pojazdów przejeżdżających przez naszą gminę. Ma wyprowadzić ruch między innymi tirów z centrum miasta oraz sołectw. Nowy, trzeci odcinek będzie łączył DK 44 z DW 953. Po zakończeniu jego budowy ilość samochodów na drogach gminnych powinna się zmniejszyć.

– To trudne zadanie, które obejmuje budowę dwóch rond i wiaduktów. Sama inwestycja jest bardzo ważna dla mieszkańców, ponieważ będzie stanowiła znaczny skrót od drogi wojewódzkiej do krajowej, jak również obwodnicę kilku małych miejscowości, gdzie teraz ruch biegnie przez ich środek – powiedział burmistrz Skawiny, Norbert Rzepisko, w trakcie symbolicznego pierwszego wbicia łopaty otwierającego nową inwestycję.

Budowa obwodnicy jest współfinansowana ze środków zewnętrznych: – Bardzo się cieszę, że współpraca władz rządowych i samorządowych znajduje właśnie taki finał w gminie Skawina – podkreślił wojewoda Piotr Ćwik.

Prace powinny zakończyć się do końca 2020 roku.

Źródło: UMiG