niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Od lipca okradał pracodawcę

Pracownik jednej z podkrakowskich hurtowni rowerów i artykułów ogrodniczych regularnie okradał swojego pracodawcę. Skradzione przedmioty sprzedawał. Proceder trwał od lipca ubr. Starty oszacowano na kwotę ponad 56 tysięcy złotych. 35-latkowi zarzucono m.in. dokonanie kradzieży 40 rowerów. Wpadł też jeden z paserów. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Skawinie uzyskali informacje o kradzieżach dokonywanych w jednej z podkrakowskich hurtowni oferującej m.in. sprzedaż rowerów i asortymentów ogrodniczych. Policjanci ustalili, że skradzionych zostało około 40 sztuk rowerów zwykłych i elektrycznych różnych marek oraz  taki asortyment jak kociołki żeliwne, kosiarki spalinowe i inne. Towar znikał z magazynu firmy od lipca ubr. Starty oszacowano na kwotę ponad 56 tysięcy złotych.

Policjanci ustalili, że za kradzieże odpowiadał 35-latek z powiatu wadowickiego, zatrudniony od lat w okradanej firmie. W takcie prowadzonych czynności procesowych śledczy zebrali materiał dowodowy potwierdzający jego winę. Namierzyli też pochodzącego z tego samego powiatu 40-letniego pasera, który kupował od 35-latka kradzione rzeczy.

24 maja br. policjanci zatrzymali złodzieja i pasera. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania pasera kryminalni znaleźli część skradzionego łupu m.in. 6 rowerów i różne części do nich. Do chwili obecnej policjanci odzyskali łącznie 15 rowerów, które to kolejno zostaną zwrócone firmie.

35-latek usłyszał zarzut dokonywania kradzieży, a 40-latkowi przedstawiono zarzut paserstwa (nabywania kradzionych rzeczy). Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Krakowie