sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Odblaskowe Jaśkowice najlepsze w powiecie

We wrześniu i październiku pojawiało się dużo informacji o szkołach i odblaskach. Był to efekt konkursu o nazwie „Odblaskowa szkoła”. W grudniu wręczono nagrody zwycięskim szkołom. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach.

W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział 283 szkoły z województwa małopolskiego. Szkoła z Jaśkowic zajęła w generalnej klasyfikacji 12. miejsce, a zarazem 1. miejsce w powiecie krakowskim, zdobywając 1175 punktów. W nagrodę placówka otrzymała grawerowany dyplom, a uczniowie plecaki. Koordynatorką akcji na terenie szkoły była Barbara Lalik.

A jak uczniowie zachęcali do noszenia odblasków? Jednym z wielu sposobów była wycieczka rowerowa do Tyńca. W 2015 roku szkoła z Jaśkowic także odniosła sukces, zajmując 8. miejsce. W konkursie walczyły też inne szkoły z gminy.

Skawińskie placówki osiągają bardzo dobre wyniki w tym konkursie. W 2016 roku 3. lokatę wywalczył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

W tym roku aż 3 placówki z naszej gminy, które brały udział we wcześniejszych edycjach konkursu, zrezygnowały z udziału.

fot. SP w Jaśkowicach/UMiG