piątek, 01 grudnia 2023 Imieniny: Natalia, Eligiusz

Odblaskowe Wielkie Drogi

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Wielkich Dróg Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej po raz kolejny przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła” organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Urząd Wojewódzki oraz Marszałkowski.

Przystępując do konkursu, dbamy o bezpieczeństwo na drodze i promujemy noszenie odblasków. Biorąc udział w konkursie podejmujemy różne inicjatywy i działania promujące bezpieczeństwo i ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym.

10 października uczniowie oraz ich rodzice wzięli udział w odblaskowym pikniku, podczas którego czekało na nich wiele atrakcji. Były gry i zabawy na boisku szkolnym (odblaskowe pole, odblaskowe narty, itp.). Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa, w której wzięli udział rodzice i ich dzieci. Tego dnia dla młodszych uczniów z klas I-III oraz dla dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowano odblaskową dyskotekę, natomiast starsi uczniowie spędzili ten czas biorąc udział w zawodach sportowych przygotowanych z myślą o nich. Podczas pikniku odbył się również konkurs na najbardziej odblaskowy rower oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny na odblaskowy znaczek.

Dzięki współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz zaangażowaniu Rady Rodziców wszyscy uczestnicy Pikniku mogli wzmocnić swoje siły pysznymi kiełbaskami z grilla oraz słodkimi ciasteczkami. Piknik zakończył się odblaskowym marszem, w który uczniowie wyruszyli w asyście policji i straży miejskiej „zaopatrzeni” w różnego rodzaju odblaski i odblaskowe transparenty.

Celem happeningu było zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze wśród uczniów i mieszkańców oraz zwrócenie uwagi na konieczność obowiązkowego noszenia elementów odblaskowych. Odblaskowy piknik uświetnili goście, wśród których byli: radny Skawiny Mirosław Śliwa, sołtys Wielkich Dróg Maria Windak, przewodniczący Stowarzyszenia Nasz Dom, Nasze Wielkie Drogi Bartłomiej Szwed, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich.

Źródło: SP w Wielkich Drogach