sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Oddaj głos na pogromców smogu

Miejska Bibliotek Publiczna w Skawinie przyłącza się do walki o czyste powietrze w naszej gminie. Placówka napisała projekt „Smog busters” („Pogromcy smogu” ), który przeszedł pozytywnie weryfikację w ramach kampanii Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Od 21 stycznia można głosować na ten projekt w wybranych sklepach Tesco.

„Smog busters” to jedyny projekt z naszej gminy. Jego celem jest edukacja ekologiczna. Dzięki wygranej w głosowaniu Tesco, Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zorganizuje warsztaty kreatywne łączące wiedzę i zadania praktyczne. Zajęcia będą adresowane do uczniowie naszej gminy.

Głosowanie odbywa się od 21 stycznia do 17 lutego. Chcąc oddać głos, wystarczy odebrać przy kasie żeton i wrzucić go w sklepie do granatowej urny z projektem „Smog busters”. Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymają granty w wysokości: 5000, 3000 i 1000 zł.

Dwa lata temu w głosowaniu Tesco wygrał inny skawiński projekt realizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Skawinie. Dzięki niemu Szkoła Podstawowa nr 1, Przedszkole Samorządowe nr 3, Przedszkole Samorządowe nr 5 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie otrzymały oczyszczacze powietrza. W ramach akcji odbyło się wiele zajęć edukujących o smogu oraz ogólnogminny konkurs.

Głosy można oddawać w następujących placówkach Tesco: 
– Skawina, ul. 29 listopada 21A
– Kraków, ul. Wielicka 259
– Kraków, ul. Kapelanka 42
– Kraków, ul. Kapelanka 58
– Kraków, ul. Babińskiego 69