czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

Odjazdowy bibliotekarz odjechał

Pierwszy dzień wakacji, 24 czerwca, został wspaniale zainaugurowany rodzinną imprezą – III rajdem rowerowym „Odjazdowy bibliotekarz”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie. 

Partnerami wydarzenia byli: Rowerowa Skawina, Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie, Gimnazjum nr 2 w Skawinie, Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz Akademia Futbolu z Głową.

Uczestnicy rajdu, w liczbie 120 osób, zebrali się na skawińskim Rynku, gdzie otrzymali niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas przejazdu i „odjazdowe” gadżety. Stąd rozpoczęli rekreacyjny przejazd ulicami Skawiny, kończący się piknikiem na lokalnych błoniach. Rajd został zabezpieczony przez Policję, Straż Miejską, Ochotniczą Straż Pożarną Skawina II oraz Rowerową Skawinę.

Podczas imprezy rowerzyści, uczestnicząc w konkursach literackich i konkurencjach sportowych, mieli szansę zdobyć atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

W tym roku po raz pierwszy na błoniach pojawił się Kącik Małego Rowerzysty, w którym dzieci mogły wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz literatury dziecięcej. Poznały także jedną z metod zdobienia papieru – marmurkowanie. Na każdego malucha czekały także balonowe zwierzątka i kodeks rowerzysty.

Stałymi elementami rajdu rowerowego „Odjazdowy bibliotekarz”, których nie zabrakło również i w tym roku, są ognisko z samodzielnym pieczeniem kiełbasy oraz możliwość oznakowania roweru przez Policję.

Głównym celem imprezy było oczywiście popularyzowanie literatury oraz czytelnictwa, ale także promowanie wśród najmłodszych zasad bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Aktywnie spędzony czas, wspólnie z rodziną i znajomymi, w rewelacyjnej, swobodnej atmosferze, na długo pozostanie w pamięci uczestników wydarzenia. Kolejna taka impreza już za rok!

Sponsorzy III rajdu rowerowego „Odjazdowy bibliotekarz”: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Telekomet s.c. A. Kania, K. Kania; Adamus Spółka cywilna ZAPIEKANKI; Sciseł Radosław KOROS DOKUMENTY; Lajkonik Snacks Sp. z o.o.; Piekarnia Dąbrowscy, Hurtownia Warzyw i Owoców Tolo; Zakład Przetwórstwa Mięsnego Stanisław Dziewoński; Stolarstwo Budowlane Banaś Kazimierz; Urząd Miasta i Gminy w Skawinie.

Patroni medialni: Telewizja Skawina, Skawina24, Skawinska.pl

Źródło: MBP