sobota, 02 grudnia 2023 Imieniny: Balbina, Bibiana

Oferta wakacyjna MBP

Biblioteka główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie oraz jej filie, jak co roku, przygotowały atrakcyjną ofertę bezpłatnych zajęć wakacyjnych skierowanych do dzieci spędzających czas wolny w naszym mieście.

Wakacje 2017 z Biblioteką Główną

Zajęcia w bibliotece głównej odbywać się będą w dwóch turach: przez pierwsze dwa tygodnie wakacji (26.06 -7.07) oraz dwa ostatnie (21.08-31-08). Dzieci będą miały okazję poznać nowych kolegów i koleżanki oraz w bardzo atrakcyjny sposób spędzić wakacyjne popołudnie. Różnorodność zaproponowanych w tym roku tematów zagwarantuje pełne zadowolenie uczestników zajęć.

Oferta obejmuje zajęcia literacko-plastyczne, ruchowe z elementami rywalizacji, edukacyjno-przygodowe oraz edukacyjno-informatyczne z wykorzystaniem tabletów. Każdego dnia na dzieci czeka inny temat przewodni, wokół którego zbudowany jest interesujący i dynamiczny plan zajęć. Dzieci podczas warsztatów poznają nowe techniki plastyczne i wykonają niecodzienne prace wykorzystujące samodzielność i kreatywność uczestników. Twórcze działania przeplatane będą zabawami ruchowymi i wyzwaniami sportowymi.

W zajęciach mogą wziąć udział dzieci w wieku 5-12 roku życia, które zostaną zapisane przez rodziców osobiście lub telefonicznie w bibliotece głównej (w drugiej połowie czerwca). Tel. 12 276 25 71. Szczegółowa oferta dostępna będzie na www.biblioteka-skawina.pl

Wakacje 2017 z MultiCentrum!

W tym roku po raz 7 zapraszamy dzieci od 4 r.ż. i młodzież do spędzenia Wakacji z MultiCentrum w Skawinie. Przez całe dwa miesiące, każdego dnia, łącznie z sobotami, odbywać się będą różnotematyczne, bezpłatne zajęcia podzielone na 2-5 bloków, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Tradycją już stały się zajęcia realizowane w ramach modułu MultiRobotyka, czyli konstruowanie z klocków, podczas tych wakacji wykorzystamy klocki: K’nex – w tym zestawy sterowane komputerowo, Lego Mindstrom, Lego WeDo oraz elektroniczne LogiBlocs i El-Go. W ofercie tegorocznych wakacji zaplanowaliśmy sześć bloków zajęciowych z wykorzystaniem klocków, większość skierowanych do dzieci powyżej 6 r.ż., ale na „Manię konstruowania” z klockami K’nex zapraszamy już pięciolatków. Oczywiście poza technicznymi zajęciami dla miłośników konstruowania, przygotowaliśmy również zajęcia muzyczne i plastyczno-artystyczne. Zajęcia te będą prowadzone dla 2 grup wiekowych: młodszej (4-7 lat) i starszej (8-12 lat). Będą to zajęcia: „Twórcza kraina”, „Wakacyjne nutki” i „Zostań kompozytorem”. Nie zabraknie także zajęć w ramach modułu naukowego i podróżniczego, będą to zajęcia: „MultiOdkrywcy”, „Wakacyjny podróżnik” i „Co się za tym kryje?”, skierowane do starszych dzieci, powyżej 8 roku życia. W naszej wakacyjnej ofercie znalazły się także cieszące się dużą popularnością w roku szkolnym – zabawy z językiem angielskim – oczywiście w odsłonie „Wakacji z językiem angielskim”, przygotowaliśmy 2 grupy dla dzieci młodszych (4-6 lat) i jedną grupę dla starszych uczestników (7-10 lat). Podczas Wakacji z MultiCentrum nie może zabraknąć długo wyczekiwanych i bardzo lubianych zajęć sezonowych czyli: „MultiBajki” (dla dzieci w wieku 5-10 lat), „Kącika filmowego” (dla dzieci w wieku 5-10 lat) i „Wakacyjnych zabaw”, czyli gier i zabaw ruchowych dla najmłodszych dzieci w wieku 4-6 lat. Co roku staramy się również wprowadzić jakąś nowość – tym razem zaprosimy dzieci w wieku 6-8 lat na zajęcia poświęcone ciekawym profesjom z elementami demonstracji i pokazów zatytułowane:Zgadnij o kogo chodzi…?”. Oczywiście codziennie, przez co najmniej 2 godziny będzie możliwość skorzystania z Cafe internet i zajęć indywidulanych.  W pierwszych dwóch tygodniach wakacji naszymi gośćmi będą uczestnicy półkolonii i wakacyjnego obozu sportowego. I dla nich przygotujemy ciekawe zajęcia w MultiCentrum.

Wszystkie zajęcia dla dzieci organizowane podczas wakacji w MultiCentrum są BEZPŁATNE i obowiązują na nie zapisy, które możliwe będą po opublikowaniu szczegółowej oferty.

Więcej informacji dotyczącej oferty oraz zapisy pod numerem telefonu:  12 275 49 69, mailowo: multicentrum@biblioteka-skawina.pl lub osobiście.

Jak co roku zapraszamy również na wakacyjne zajęcia do filii bibliotecznej w Zelczynie.

Dla dzieci w wieku 4-10 lat przygotowaliśmy warsztaty, podczas których najmłodsi będą odkrywać interesujące zakątki świata wraz z Nelą – małą podróżniczką. Dzieci poznają ciekawe legendy, odwiedzą krainę Nudzimisiów i wystartują w „Mistrzostwach Bibliotecznych”. Zabawy ruchowe, prace plastyczne, ciekawe zadania i zagadki przyjemnie wypełnią czas wakacyjny. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11:30-13:00.

Starszą grupę wiekową (11-16 lat) czekają nie lada wyzwania – poszukiwanie skarbów z szyframi w tle, ucieczka z „escape room-u”, którym będzie cała biblioteka; zajęcia z robotyki, obróbki zdjęć, tworzenia plakatów, a także wykonywanie naszyjników, broszek  i pudełek na drobiazgi. Zajęcia odbywać się będą we wtorki oraz czwartki w godz. 14:00-15:30.

Ponadto, wszystkich naszych młodych czytelników zapraszamy do udziału w akcji „Zaczytani w wakacje”. Każdy, kto dołączy do zabawy dostanie specjalną zakładkę na naklejki. Za każdą przeczytaną książkę uczestnicy otrzymają jedną sówkę-naklejkę. Osoby, które zdobędą komplet naklejek zostaną nagrodzone drobnymi upominkami.

Zapisy oraz dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 519 086 769 lub osobiście.

Źródło: MBP