czwartek, 24 czerwca 2021 Imieniny: Jan, Danuta

Około 200 nowych mieszkań

„Mieszkanie Plus” rusza pełną parą. – Patrząc na to, jak Skawina prężnie się rozwija, myślę że opłaca się to, by jak najwięcej mieszkańców tutaj mieszkało. To wyłącznie dla nas dobrze, to będą kolejne osoby, które zapłacą tutaj podatki i będą chciały związać ze Skawiną swoją przyszłość – tłumaczy Norbert Rzepisko, zastępca burmistrza Skawiny.

Budowę nowych mieszkań planuje się przy skrzyżowaniu ulicy Skawińskiej i Torowej bocznej. Najprawdopodobniej powstaną cztery bloki, czyli około 200 mieszkań na półtorahektarowej działce. Jak tłumaczy wiceburmistrz, gmina jest na etapie negocjacji z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, co do kształtu umowy, dzierżawy terenu oraz terminów związanych z przyszłą inwestycją.

Cała dokumentacja ma szansę być podpisana jeszcze w lutym. Potem zostanie ogłoszony przetarg. Kolejnym krokiem będzie przystąpienie do realizacji przedsięwzięcia w ramach opcji „zaprojektuj i wybuduj”. Wszystkie bloki programu „Mieszkanie Plus” mają powstać do końca 2018 roku.

Program jest skierowany przede wszystkim do rodzin wielodzietnych o niskiej zdolności kredytowej. Ma on umożliwić wynajęcie mieszkania o czynszu niższym niż na rynku nieruchomości z możliwością wykupienia go na własność. W sumie program będzie realizowany w 17 gminach na terenie całej Polski. Skarb Państwa przeznaczyło na niego 67 hektarów gruntów.