niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Ola Cieślak w Krzęcinie

W czwartek, 12 maja, przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzęcinie wzięły udział w wyjątkowych warsztatach plastycznych prowadzonych przez Olę Cieślak, autorkę takich książek, jak „Co wypada, a co niewypanda” czy „Co by tu wtrąbić?”.

Warsztaty zainspirowane były książką „Co by tu wtrąbić”, która w zabawny sposób, przez śledzenie codziennego menu wygłodniałego słonia, uczy dzieci dni tygodnia. Bohater każdego dnia „wtrąbia” inny przysmak. Przedszkolaki z Krzęcina podczas zajęć zastanawiały się nad swoimi ulubionymi potrawami, zaś wymyślone dania stały się bohaterami kolorowych pacynek. Zadanie, jakie miały do wykonania dzieci, nie należało do najłatwiejszych, jak bowiem przeobrazić zupę pomidorową, racuchy czy chińskie danie w szalonego kucharza?

Podczas pracy nad pacynkami przedszkolem zawładnęła niczym niepohamowana wyobraźnia i, z pomocą zaproszonego gościa, ilustratorki Oli Cieślak, udało się stworzyć kolorowe, bardzo pomysłowe, a czasem abstrakcyjne kukiełki. Zajęcia rozwijały nie tylko kreatywność najmłodszych, ale też ich umiejętności manualne.

Ola Cieślak nie kryła zadowolenia ze spotkania. Jak sama mówi, bardzo lubi spotkania z dziećmi, lubi obserwować ich reakcje, zachowania, rozmowy.

Na zakończenie spotkania autorka podpisywała egzemplarze swoich książek i fotografowała się z uczestnikami.

Spotkanie zrealizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna