czwartek, 16 września 2021 Imieniny: Edyta, Kornel

Olga Rudnicka w Skawinie

W sobotę 30 września 2017 r. (sobota) o godz. 16.00 w MultiCentrum (ul. J. Popiełuszki 8 / I piętro) odbędzie się spotkanie autorskie z polską pisarką Olgą Rudnicką Autorka będzie gościem Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych działającego przy Bibliotece Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie. Po spotkaniu będzie można zdobyć autograf pisarki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Olga Rudnicka jest absolwentką Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako asystentka osób starszych i niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie, skąd pochodzi. Kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie i scrabble. Jej ulubionymi autorami są Joanna Chmielewska, Stephen King, Tess Gerritsen, Joe Hill i Jeffrey Deaver.

W pracy nad książką wykorzystuje wiedzę o codziennym życiu: zasłyszaną, zaobserwowaną, a także przeżytą. Do teraz opublikowała takie powieści jak: „Lilith” (2010), „Cichy wielbiciel” (2012), „Fartowny pech” (2014), „Diabli nadali” (2015), „Były sobie świnki trzy”, „Granat poproszę” (2016), „Życie na wynos” (2017). Jest również autorką cykli: Martwe Jezioro, Zacisze 13, Siostry Sucharskie.

Spotkanie realizowane jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i dofinansowane ze środków Instytutu Książki.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna