czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Oni noszą odblaski. A Ty?

W czasach przedwyborczej wojny plakatowej, polegającej na zaklejaniu przestrzeni publicznej (a zwłaszcza materiałów kontrkandydatów) reklamami osób startujących w wyborach, na szczególną uwagę zasługują czerwone plakaty.

Nie prezentują one twarzy polityka. Nie lansują żadnego ugrupowania politycznego. Przedstawiają natomiast dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe i wyposażone w odblaskowe elementy. Tekst na plakacie głosi: „My nosimy odblaski, a Ty? Nie oszczędzaj! Życie jest więcej warte niż kilka złotych wydanych na odblask.”

Plakat zachęca do bycia widocznym na drodze poprzez noszenie elementów odblaskowych. Jest to kampania społeczna zrealizowana przez Szkołę Podstawową nr 1 w Skawinie stworzona przez Agnieszkę Poniewską i Agnieszkę Piskorz-Burek w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. W akcję zaangażowali się uczniowie klasy 4e ze Szkoły Podstawowej nr 1, którzy nie tylko użyczyli swojego wizerunku, ale też zadbali o to, by plakaty pojawiły się w widocznych miejscach.

Na razie plakaty pojawiły się na tablicach ogłoszeniowych Skawiny, witrynach sklepowych i w przedszkolach. Znajdą się też w sołectwach. Inicjatorzy dziękują wszystkim, którzy zgodzili się lub zgodzą się na zamieszczenie plakatów.