sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Osiedle do rozbudowy

Podpisano umowę na zaprojektowanie i rozbudowanie ul. Torowej, Pachla, Łanowej oraz Żychonia w Skawinie. 

Oprócz nowych dróg powstanie także kanalizacja, most, chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Teren zostanie oświetlony. Inwestycje obejmą nie tylko przebudowę dróg.

Na ul. Pachla powstanie kanalizacja deszczowa. Zostanie także wybudowana kanalizacja sanitarna, o którą od lat wnioskowali mieszkańcy okolicy.

W ramach inwestycji powstanie ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Torowej od skrzyżowania z ul. Pachla do wjazdu do jednego z popularnych dyskontów. Całość dopełni budowa nowego parkingu Park&Ride w rejonie przystanku Skawina Jagielnia wraz z parkiem kieszonkowym.

Inwestycja ma udrożnić ważną część miasta, która jest w znacznym stopniu zabudowana, a w planach już są tam kolejne inwestycje mieszkaniowe. Nie ulega wątpliwości, że liczba mieszkańców w okolicy Rzepnika wzrośnie, co doprowadzi do jeszcze większych problemów komunikacyjnych. Rozbudowanie i przebudowanie dróg w tej okolicy ma je w znacznym stopniu rozwiązać, udrożnić okolicę i poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Rzepnika oraz dalej osiedla TBS. Po zrealizowaniu inwestycji mieszkańcy będą mogli komfortowo przejechać aż do ul. Krakowskiej.

Od momentu podpisania umowy wykonawca ma 24 miesiące na przygotowanie projektu oraz uzyskania pozwolenia na budowę.

Źródło: UMiG