środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Osiem milionów na małopolski BO

W ramach 3. edycji Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 8 milionów złotych na realizację pomysłów Małopolan. Pracownicy Urzędu rozpoczęli analizę i ocenę zadania pod kątem oceny formalnej i możliwości ich realizacji. Listę zadań dopuszczonych do głosowania poznamy najpóźniej 31 sierpnia br.

Tak samo jak w ubiegłym roku mieszkańcy województwa, którzy ukończyli 16. rok życia moli zgłosić dwa typy zadań – małe i/lub duże. Zadanie małe musi dotyczyć danego powiatu lub miasta Kraków, a jego wartość mieść się w granicach od 50 tys. zł do 100 tys. zł. Do dużych natomiast zaliczone zostaną projekty zaplanowane dla co najmniej 2 powiatów położonych w danym subregionie lub Krakowie, których wartość nie jest niższa niż 100 tys. zł i wyższa niż 400 tys. Aby zgłosić zadanie małe wystarczyło zebrać 30 podpisów poparcia, zadanie duże wymagało aprobaty i podpisu 60-ciu Małopolan.

Harmonogram 3. edycji Budżetu Obywatelskiego!

– Udostępnienie listy zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych (wraz z uzasadnieniem) – do 31 sierpnia 2018 r.
– Rozpoczęcie akcji informacyjnej (promującej dane zadanie) przez autorów zadań – od 31 sierpnia 2018 r.
– Głosowanie mieszkańców Województwa Małopolskiego – 10 września – 5 października 2018 r.
– Ogłoszenie wyników głosowania mieszkańców Województwa Małopolskiego – do 30 listopada 2018 r.

Szczegółowe informacje: KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: UMWM