sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Ósma edycja Biegu Niepodległości

Kolejna edycja Narodowego Biegu Stulecia – VIII Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany odbędzie się 11 listopada 2021.

Organizatorem wydarzenia jest niezmiennie Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie. Współorganizatorami są: Gmina Skawina, Gmina Mogilany, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie, Szkoła Podstawowa w Mogilanach.

Start biegu zaplanowany został na godz. 12.00. Dystans do pokonania to 8 km. Trasa biegu będzie przebiegać w sposób następujący: Start Skawina ul. Witosa 4 (obok SP nr 6) – ul. Bukowska – ul. Batalionów Chłopskich – ul. Stanisława Wyspiańskiego – Chorowice – Kulerzów – ul. Skawińska – ul. Parkowa – Meta Rynek w Mogilanach. Biuro zawodów będzie znajdować się na starcie przy Szkole Podstawowej nr 6 (dawne Gimnazjum nr 1) w Skawinie przy ul. Witosa 4 . Natomiast biuro zawodów na mecie i zakończenie zawodów zostaną umiejscowione na terenie Szkoły Podstawowej w Mogilanach.

Trasa jest średniotrudna, nawierzchnia asfaltowa w 100 proc. Różnica wzniesień ok.170 m. Pomiar czasu będzie prowadzony systemem firmy DATASPORT z wykorzystaniem chipów elektronicznych wbudowanych w numer startowy i zabezpieczonych pianką.

Numer z chipem jest gotowy do użycia i powinien być prawidłowo zamocowany czterema agrafkami z przodu. Zabrania się jakichkolwiek modyfikacji. Brak numeru podczas zawodów będzie skutkował dyskwalifikacją. Numer z chipem jest własnością uczestnika i nie podlega zwrotowi.

Szczegóły oraz plan biegu w Regulaminie – TUTAJ

Zapisy do biegu – TUTAJ

Inf. prasowa