niedziela, 11 kwietnia 2021 Imieniny: Filip, Leon

Oświetlenie uliczne jest… wyłączane

Od poniedziałku 27 kwietnia rozpoczęło się czasowe wyłączanie oświetlenia ulicznego poprzez wprowadzenie przerwy nocnej w godzinach 0:00 – 4:00. Spowodowane jest to zmniejszonym ruchem i szukaniem oszczędności. Oświetlenie będzie wyłączane stopniowo przez kilka dni.

W komunikacie skawińskiego urzędu dowiadujemy się, że pandemia koronawirusa to wielkie wyzwanie nie tylko dla mieszkańców i przedsiębiorców, ale również dla finansów publicznych. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie szuka oszczędności w każdym możliwym miejscu, w tym także na bieżących wydatkach.

Dalej można przeczytać, że od momentu ogłoszenia pandemii koronawirusa, urzędnicy obserwują, zarówno w mieście jak i gminie, znaczące zmniejszenie ruchu pieszego oraz samochodowego, szczególnie w godzinach nocnych. Dlatego podjęli decyzję o wyłączeniu oświetlenia ulicznego w godzinach 0:00 – 4:00. Pozwoli to zaoszczędzić ok. 25 tysięcy złotych miesięcznie. Od 27 kwietnia przez kilka dni wprowadzana będzie stopniowo przerwa nocna na kolejnych obszarach miasta i gminy.

„Zdajemy sobie sprawę, że ta decyzja budzi kontrowersje. Jednak codziennie widzimy, że mieszkańcy naszej Gminy są odpowiedzialni i unikają wychodzenia na zewnątrz – szczególnie w nocy. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą nam zapewnić ciągłość takich działań jak odbiór i utylizacja śmieci, dbanie o czystość w naszej gminie czy realizację inwestycji.” – czytamy w informacji UMiG