czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Oszustka ze Skawiny. Ponad 50 pokrzywdzonych

Policjanci zatrzymali internetową oszustkę, która oferowała telefony komórkowe po atrakcyjnych cenach. Dotychczas ustalono ponad kilkadziesiąt osób pokrzywdzonych – cały czas zgłaszają się kolejni.

Jeszcze w 2015 r. do policjantów zaczęły napływać pojedyncze zgłoszenia od osób pokrzywdzonych, które zostały oszukane podczas zakupów telefonu komórkowego poprzez Internet. Kupujący nawiązywali kontakt z kobietą, która oferowała interesujące ich modele telefonów, po dobrej cenie.

Zainteresowani zakupem wpłacali pieniądze na wskazane w internetowym ogłoszeniu konto i – jak się okazało – daremnie wyczekiwali na kuriera ze sprzętem. Z chwilą wpłaty pieniędzy urywał się również kontakt z ich sprzedawczynią.

Policjanci dość szybko ustalili, kim jest właścicielka internetowego konta. Kobieta jednak nie mieszkała od kilku lat tam, gdzie jest zameldowana. Podjęto więc kroki dla ustalenia miejsca jej pobytu. Po pewnym czasie zlokalizowano ją jako mieszkankę Skawiny i tu zatrzymano.

Dotychczas ustalono prawie 50 pokrzywdzonych, ale z pewnością ich lista się jeszcze znacznie wydłuży, bo policjanci cały czas otrzymują sygnały od kolejnych oszukanych.

Jak ustalono, w każdym przypadku klient wpłacał na konto oszustki kwotę ok. 500 złotych.

Zatrzymana przyznała się do winy i wyjaśniła, że wystawiając telefony w ogłoszeniach w ogóle nie zamierzała realizować tych transakcji, a jako powód swojego postępowania wskazała trudności finansowe, w jakich się znajdowała. Po przesłuchaniu trafiła do aresztu śledczego, ponieważ musi odbyć jeszcze ponad rok kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa o podobnym charakterze.

Źródło i fotografia: Komenda Powiatowa Policji w Krakowie