sobota, 23 września 2023 Imieniny: Bogusław, Tekla

Pani Helena obchodziła setne urodziny

8 lutego Helena Bartosik, mieszkanka Radziszowa obchodziła setne urodziny. Z tej okazji specjalne życzenia, kwiaty i upominki przekazali na ręce Jubilatki Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Pazdan. Jubilatce życzymy dużo zdrowia!

Burmistrz Paweł Kolasa przekazał również listy gratulacyjne od Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz od Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika. Ponadto z okazji tego szczególnego jubileuszu Burmistrz wręczył naszej Jubilatce list gratulacyjny, w którym m.in. napisał:

„…niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny jubileusz. Niewielu też los dał możliwość objąć jednym życiem tak wiele fascynujących, choć czasami również tragicznych wydarzeń, jakie niósł naszemu krajowi i każdemu z nas, jego mieszkańców, burzliwy wiek XX.

Tak, jak zmieniały się losy naszej dużej ojczyzny Polski i małej ojczyzny Skawiny, tak i nasze osobiste losy podlegały zmianom i nieoczekiwanym zwrotom. Swoje piętno odciskały na nich wydarzenia mniej lub bardziej wzniosłe, mniej lub bardziej szczęśliwe. Jedno jest pewne: były to czasy ciekawe, w których byliśmy świadkami rzeczy niezwykłych.

W ten sposób patrząc na Pani dzisiejszy jubileusz, myślę z uznaniem i podziwem o tych stu, przeżytych przez Panią latach, obejmujących całą epokę naszych dziejów wspólnych, ale przede wszystkim Pani osobistych, to naprawdę chwila piękna i szczególna…”.

Źródło: UMiG