poniedziałek, 15 kwietnia 2024 Imieniny: Ludwina, Wacława

Perły muzyki na dwa tenory

W niedzielny wieczór 19 marca „Perły muzyki światowej i filmowej na dwa tenory” zagościły w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie. Artyści Andrzej Bober (śpiew) i Robert Budzyń (keyboard, śpiew) zaprezentowali zgromadzonej publiczności znane arie z opery, operetki i utwory muzyki filmowej.

Usłyszeliśmy nieprzemijające „O sole mio”, stary filmowy przebój „Każdemu wolno kochać”, ścieżkę dźwiękową do filmu „Janosik”, czy najsłynniejszą partię chóralną „Va, pensiero” z trzeciego aktu opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego.

Podczas koncertu artyści umiejętnie i skutecznie skupiali uwagę słuchaczy, przenosząc nas w inny świat, świat muzycznych uniesień. Zachęcali również zgromadzoną publiczność do czynnego udziału w śpiewie.

Przy piosenkach rytmicznych, humorystycznych, między innymi takich jak „Ach, jak przyjemnie”, „Brunetki, blondynki” nasi artyści żartując wywoływali wśród publiczności radość i śmiech.

Miłą niespodzianką od artystów był występ Mai Sułdeckiej, uczennicy klasy 5 Szkoły Podstawowej Nr 2 w Skawinie i podopiecznej Pana Roberta Budzynia, która zaprezentowała utwór „Nie dane Wam było” do słów Kazimiery Skałuby i muzyki Roberta Budzynia.

W trakcie koncertu licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała, były oklaski, a na zakończenie gromkie brawa na stojąco. W czasie bisu artyści pokazali nam się zupełnie z innej strony muzycznej i zaprezentowali nam utwór dobrze znany i lubiany.

Bardzo dziękujemy za mile spędzoną niedzielę z Państwem w Dworze Dzieduszyckich.

Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu oraz do krótkiej relacji video.

Bogdali Katarzyna, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński