niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Petycja ws. połączeń przez Skawinę

Mieszkańcy wystosowali petycję ws. zatrzymywania się określonych pociągów na stacji w Skawinie. Treść petycji publikujemy poniżej. Petycję można podpisać TUTAJ

Sz.P. Marek Chraniuk

Prezes Zarządu

PKP Intercity S.A.  

Szanowny Panie Prezesie!

My mieszkańcy Gminy Skawiny zamieszkali na terenach przyległych do linii kolejowej 94 Kraków Płaszów – Oświęcim i linii kolejowej 97 Skawina – Żywiec oraz mieszkańcy miejscowości pobliskich gmin zwracamy się do Pana z prośbą o umożliwienie odbywania się wymiany pasażerskiej na stacji Skawina przez pociągi narodowego przewoźnika kategorii TLK i IC takie jak: TLK „Karpaty”, TLK „Małopolska”, IC „Karłowicz”, itp., które przejeżdżają przez tą stację dotychczas nie mających tutaj postoju handlowego w swoim rozkładzie jazdy.  

Jest to dla nas ważna sprawa, aby z naszego skawińskiego dworca mieć połączenia dalekobieżne, które połączą nasze miasto z miastami, które znajdują się w innych częściach kraju, takich jak: Kielce, Częstochowa, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Warszawa, Radom, Łódź, Bydgoszcz, Iława, Malbork, Gdańsk, Sopot, Gdynia oraz Zakopane. Będzie to dla nas szczególnie wygodna przesiadka ze względu na posiadanie przyległego do dworca Parkingu Park&Ride i pętli autobusowej.  

Zwracamy się z tą prośbą w dwóch ważnych momentach. Przede wszystkim jesteśmy przed ostatnim etapem modernizacji „kolejowej zakopianki”, czyli linii kolejowych numer 97,98,99. Zakończenie tej inwestycji trwającej od kilku lat zapowiadane jest przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na grudzień bieżącego roku. Po drugie jesteśmy świadomi, że właśnie teraz trwają zakrojone prace nad rozkładem jazdy 2023/2024, dlatego w tym momencie składamy ten wniosek.  

Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby! Skawina wraz z okolicznymi miejscowościami i gminami potrzebuje stałych połączeń kolejowych z resztą Polski!  

~ Mieszkańcy podpisani w petycji

Autorzy petycji: Administratorzy fanpage

Linia Kolejowa 94 Kraków Płaszów – Oświęcim

Linia Kolejowa 97 Skawina – Żywiec

Fanpage „Linia Kolejowa 94 Kraków Płaszów – Oświęcim”    Skontaktuj się z autorem petycji