czwartek, 06 października 2022 Imieniny: Artur, Brunon

„Piast” zadrży od ciężkich brzmień

W piątek 17 lutego mury Kina „Piast” zadrżą od potężnej dawki ciężkiego grania, w wykonaniu prawdziwych legend skawińskiej sceny rockowej. Wystąpią zespoły OVERDRIVE, JADS, ARTHEMORE i DEALER.

Dlaczego rockowe pożegnanie? Bo to być może ostatnia okazja, by usłyszeć na jednej scenie zasłużonego dla skawińskiego krajobrazu kulturalnego Kina „Piast” cztery zespoły, które tutaj rozpoczynały swoją przygodę z muzyką lub w pewnym momencie związały swoją działalność z tym miejscem.

Z inicjatywy zespołu OVERDRIVE, na którego zaproszenie odpowiedziały pozostałe zespoły, czekają nas 4 godziny rockowego grania.

OVERDRIVE  powstał na początku 2010 roku w Skawinie. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów oraz trzy płyty zrealizowane swoimi siłami. Muzyka zespołu inspirowana jest hard rockiem i glamem lat ’70. Czytelne brzmienie, polskie teksty, energia sceniczna, a przede wszystkim radość ze wspólnego grania to zdecydowane atuty OVERDRIVE.

Skład zespołu:

Adam – vocal

Grzesiek – gitara

Drodas – gitara

Raff – gitara

Mushkin – bass

Matyś – perkusja

Zespół JADS istnieje od 1990 roku. To prawdziwe dinozaury skawińskiej sceny, którzy grają do dzisiaj! W roku 2016 nagrali płytę „Wojna o raj”. Muzyka JADS to klasyczny heavy metal.

Skład zespołu:

Jacek Tatko – wokal

Marek Hajto – bas

Marcin Sekula – perkusja

Robert Kurzyński – gitara

Marta Suder – gitara

Marek Droździewicz – gitara

DEALER to skawińsko-krakowski zespół spod znaku rapcore/groove metal. Początki sięgają 1996 r., kiedy to odbył się pierwszy koncert grupy w skawińskim Kinie „Piast”. Z tego miejsca zespół ruszył na krakowskie sceny, gdzie regularnie gra koncerty, których w mieście i kraju odbyło się ponad 100 i są one najlepszą wizytówką zespołu. Muzyka, którą tworzy to wypadkowa 6 osobowości, na którą składają się elementy: metalu, punka, hardcoru, rapu, okraszone dosadnymi polskimi tekstami. Na koncie mają 3 oficjalne wydawnictwa: ”Degradacja” LP z 2010 r., ”3” Epka 2012 r. i ”Dealer” LP 2016 r.

Zespół tworzą:

Michał „Sudi” Suder – wokal

Rafał „Dugi” Bubak – wokal

Tomek „Sumo” Rzewuski – gitara

Wojciech „Stożo” Stożek – gitara

Marcin „Lasek” Lasek – gitara basowa

Leszek „Tekla” Pająk – perkusja

ARTHEMORE powstał jesienią 2009 roku z inicjatywy Sebastiana Wójtowicza (ex Delight). Ich muzyka to najczystszej postaci metal z mocnym kobiecym wokalem, polskimi ambitnymi tekstami i sporą dawką melodyjności. W swoim dorobku mają liczne koncerty, w tym stworzony z własnej inicjatywy Women Metal Show.  Dwa pełne albumy:  „Zadośćuczynienie” (2012) oraz wydany w grudniu 2016 roku album „Zmowa Milczenia”. Najnowszy album promuje teledysk do utworu „Tyran”.

Skład zespołu:

Barbara Tylek – vocals

Sebastian Wójtowicz – rhythm guitar

Karol Bobek – bass

Waldemar Kowalski – drums

 

Kino „Piast”, 17 lutego 2017 r. (piątek), godz. 18.00.

 Bilety w cenie 10 zł do nabycia od 16 stycznia 2017r. w:

  • kasie głównej (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 do 15.00,
  • kasie Camena Kosmetyka i Masaże (parter) – od poniedziałku do piątku
    w godz. 15.30 do 21.30; sobota w godz. 10.30 do 17.30
  • Kinie „Piast” na godzinę przed koncertem

Zapraszamy!

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS