czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

Piąty przypadek Covid-19

Na terenie miasta i gminy Skawina mamy kolejny potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem. W sumie zachorowało 5 osób. Prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i podejmowanie odpowiedzialnych decyzji. To przede wszystkim unikanie wychodzenia na zewnątrz.

W kwarantannie domowej przebywa 176 mieszkańców.

Potrzebne wsparcie

Skawińska Rada Pożytku Publicznego wraz z Fundacją „Skawińskie Centrum Wolontariatu”, Towarzystwem Przyjaciół Skawiny, Stowarzyszeniem Dzieci są Ważne, Stowarzyszeniem „Równe szanse” wraz z licznymi mieszkańcami gminy rozpoczęły akcję ?#Skawińskie Organizacje szyją dla mieszkańców Skawiny?.

W dobie pandemii chcemy ochronić siebie nawzajem w szczególności teraz, gdy liczba osób zakażonych oraz liczba poddanych kwarantannie wzrasta. Jest wiele wspaniałych akcji szycia maseczek dla szpitali #Skawinaszyjedlamedyków przy współpracy z księżmi z Guanellianie Polska, Jaśkowice pod wodzą sołtysa również wspierają szycie maseczek dla szpitali.

– Dlatego postanowiliśmy zabezpieczyć lokalne instytucje, seniorów, którzy w wyjątkowych sytuacjach muszą opuścić miejsce zamieszkania, a także innych mieszkańców w darmowe maseczki. Dotychczas udało się uszyć kilkaset sztuk gotowych do rozdania – mówi Stanisław Grodecki wiceprzewodniczący skawińskiej Rady.

7 kwietnia pierwsze setki trafiły do Przychodni Zdrowia w Skawinie, Straży Miejskiej, MGOPSu, Przychodni w Woli Radziszowskiej. Każdy zestaw składa się nie tylko z maseczki – całość zapakowana w woreczek zawiera instrukcję obsługi. Wierzymy, że wtedy również seniorzy bez problemu będą wiedzieli jak ważne jest aktualnie noszenie maseczek.

Postępy akcji można obserwować na fanpage Stowarzyszenia Dzieci są Ważne, Skawina Pomaga oraz Gmina Skawina oraz stronie internetowej TPS Całkowite rozliczenie akcji zostanie udostępnione przez Towarzystwo Przyjaciół Skawina.

Nie udałoby się to gdyby nie spontaniczna zbiórka wśród zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych i tak:
– Towarzystwo Przyjaciół Skawiny przeznaczyło 1500 zł
– Skawińskie Centrum Wolontariatu 1200 zł
– Stowarzyszenie Dzieci są Ważne 850 zł
– Stowarzyszenie Równe szanse 800 zł

Z tych funduszy zakupiono ok 300mb materiału, nici oraz tasiemki bawełnianej. Jeżeli chcecie wesprzeć Nas w tej akcji możecie dokonać wpłaty na adres:

Towarzystwo Przyjaciół Skawiny
ul. Żwirki i Wigury 23/16
32-050 Skawina
91 8600 0002 0000 0000 1427 0001 Bank Spółdzielczy w Skawinie
Tytułem: „Darowizna na maseczki”

Zapotrzebowanie na maseczki prosimy kierować na adresy mailowe podane poniżej:
– Rada Pożytku Publicznego rada.pozytek@gminaskawina.pl
– Towarzystwo Przyjaciół Skawiny tps.skawina@interia.pl lub +48 502 502 958
– Stowarzyszenie Dzieci są Ważne dzieci.sa.wazne.skawina@gmail.com lub +48 503 585 232

Podmioty proszą o wsparcie w każdej postaci. Zgłoś się do pomocy szycia, wesprzyj dowolną wpłatą na materiały, zgłoś siebie lub znaną Ci potrzebującą osobę – instytucję z terenu Gminy Skawina. Działają pro bono. Od Ciebie zależy czy uda Nam się to RAZEM zrobić!