sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Pięć turniejów, prawie 300 graczy!

Blisko 300 zawodników uczestniczących w 5 turniejach i sukcesy skawińskich zawodników – to najkrótszy bilans 2. Memoriału Leszka Nowaka w brydżu sportowym, który w dniach 30-31 października odbył się w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka”. Swoją obecnością zawody zaszczycili najbliżsi Leszka – żona Zdzisława Różycka-Nowak, siostra Jolanta Remańska, a także syn Marek Nowak, ze swoim synem. Byli też przyjaciele Leszka – Marek Ewy i Jacek Krupa. No i oczywiście dyrektorzy CKiS – Jakub Krasuski, otwierający imprezę, a także Tomasz Stawowy – wręczający trofea najlepszym.

W głównym memoriałowym Ogólnopolskim Turnieju Par uczestniczyło 96 zawodników z kilku województw, w tym aktualni i byli reprezentanci kraju, medaliści międzynarodowych imprez mistrzowskich. Był on jednocześnie rozgrywany jako Otwarte Mistrzostwa Małopolski Par. Tytuły mistrzowskie, a wraz z nimi efektowne puchary i słoiku „Leszkowego miodu brydżowego”, trafiły w ręce Jakuba Kowala i Grzegorza Gawrona, zawodników MTS Piast Skawina, czyli klubu, który Leszek zakładał, i którego był prezesem przez pierwszych 5 lat jego istnienia. Warto też podkreślić bardzo dobry występ młodzieży z #teamCKiS – Łucja i Konrad Ciborowscy zajęli w finale 7. miejsce, a Michał Stasik (w parze z Maciejem Racewiczem z Dolnego Śląska) – 8.

W turnieju o Puchar Prezesa MTS Piast Skawina triumfowali Mateusz Sobczak (aktualny reprezentant Polski) i Vasil Valchev z… Bułgarii! Ale i w tym turnieju mieliśmy swój piękny akcent – para 12-latków z #teamCKiS, Milena Klimiuk i Kacper Kisielewski, zajęła doskonałe 8. miejsce!

Wysyp sukcesów naszych zawodników mieliśmy jednak w niedzielę. W „Zaduszkowym Turnieju Par” pierwsze pięć pozycji zajęli skawinianie! Wygrał ponownie Jakub Kowal, ale tym razem w parze z Piotrem Mądrym, wychowankiem CKiS i Leszka Nowaka. A tuż za nimi – rodzeństwo Ciborowskich, Michał Stasik (z M. Racewiczem), Jan Trojak z Maciejem Kędzierskim (nowy szkoleniowiec CKiS Skawina) i Kacper Kuflowski z Franciszkiem Kurlitem. Uff! Dominacja młodzieży w turnieju, w którym również przecież startowało wielu uznanych mistrzów z aż 6 województw!

Kolejny popis dali nasi najmłodsi CKiS-owcy, którzy absolutnie zdominowali Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (do lat 15), zajmując pierwsze cztery miejsca: wygrali Milena Klimiuk i Kacper Kisielewski (oboje – 12 lat), przed Antonim Wójtowiczem i Ignacym Kotewiczem (obaj – 11 lat) i Kają Kowal i Adą Żbik (15/14 lat). Tuż za podium, ale pierwsze miejsce w kategorii do lat 12 – Stanisław Wadowski i Tomasz Trojak (11/12 lat). Ale kto wie czy wynikiem najbardziej godnym wyróżnienia nie było 7. miejsce (i trzecie w kategorii U12) Klary Kozłowskiej i Adama Stachury (10/8 lat!).

– Mimo terminu tuż przed Świętem Zmarłych, który dla niektórych był obiektywną przeszkodą we wzięciu udziału w zawodach, uważam, że mieliśmy bardzo dobrą frekwencję, w bardzo mocnej obsadzie. Cieszy przy tym, że skawińscy zawodnicy tak mocno zaznaczyli swoją obecność, wygrywając niemal wszystko. Ale najważniejsze, że tym spotkaniem mogliśmy po raz pierwszy na żywo upamiętnić naszego wspaniałego przyjaciela, Leszka Nowaka – ocenił po zawodach organizator, Marcin Kuflowski.

  1. Memoriał Leszka Nowaka za nami. I co dalej? – W oczekiwaniu na kolejny, nie próżnujemy. Zamierzamy bowiem jeszcze lepiej przygotować naszą młodzież do kolejnych brydżowych sukcesów. Wierzymy, że z takim Patronem jak Leszek, przyjdzie nam to łatwiej niż komukolwiek innemu – mówi Marcin Kuflowski. – Staramy się również wspierać brydżowe talenty w realizacji ich sportowej pasji poprzez utworzenie Funduszu Stypendialnego im. Leszka Nowaka. Każdego, kto chciałby wesprzeć nas w tym działaniu, zachęcamy do wsparcia tej idei poprzez wpłatę na zrzutka.pl/ojo
  2. Skawiński Mityng Brydżowy – Memoriał Leszka Nowaka to zadanie współfinansowane ze środków budżetu Gminy Skawina. Organizatorem było Miejskie Towarzystwo Sportowe „Piast” Skawina, a partnerami – Centrum Kultury i Sportu w Skawinie i Małopolski Związek Brydża Sportowego. W każdej z tych organizacji Leszek był niezwykle ważną postacią.

Marcin Kuflowski, instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS w Skawinie, źródło: CKiS