czwartek, 21 października 2021 Imieniny: Urszula, Hilaria

Pięciu kierowców „na podwójnym gazie”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Alkohol i narkotyki”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Podczas działań policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu stanu trzeźwości kierujących i udaremnieniu dalszej podróży tym, którzy poruszają się pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ich celem była również poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących „na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie.

W ramach całodniowych działań, przeprowadzonych dziewiątego grudnia na drogach powiatu krakowskiego, mundurowi poddali badaniu alkomatem ponad 1,6 tysiąca kierowców. Okazało się, że 5 z nich kierowało pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto mundurowi zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych, wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów, którymi się poruszano oraz 1 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Podczas kontroli policjanci ujawnili także 28 wykroczeń w ruchu drogowym, które głównie kończyły się nałożeniem mandatów karnych na kierujących.

Źródło: KPP w Krakowie