czwartek, 21 października 2021 Imieniny: Urszula, Hilaria

Piknik rodzinny w Wielkich Drogach

W niedzielne, upalne popołudnie, 22 maja boisko przy Szkole Podstawowej w Wielkich Drogach stało się miejscem rodzinnych zabaw i rozgrywek.  Odbywał się bowiem kolejny już Piknik Rodzinny organizowany przez nauczycieli i Radę Rodziców. Na ten szczególny dzień przygotowano wiele ciekawych atrakcji.

Jak co roku wielkim zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe, przygotowane tak, aby mogli wziąć w nich udział zarówno młodsi jak i starsi członkowie rodzin. Stawiły się więc na torze przeszkód całe rodziny, by uczestniczyć w zabawie.  Były wyścigi w portkach, rzuty do celu, strzały do pudeł, sadzenie ziemniaków, slalom z piłeczką, wyścigi na nartach i wiele innych konkurencji, którym towarzyszył śmiech, dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.  Nie wszyscy lubią sportowe potyczki, niektórzy wolą słowne, dlatego przygotowaliśmy też takie konkurencje jak kalambury, czy zgadnij czyj to głos? Dla wszystkich uczestników wspólnych gier i zabaw przewidziano nagrody. Nie było przegranych, bowiem każdy odszedł z miłym upominkiem. Dzięki ogromnej hojności tegorocznych sponsorów nagród, było o co rywalizować. Ci, którzy znaleźli się na podium, otrzymali szczególnie wartościowe nagrody. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym zapałem włączyli się w pozyskiwanie sponsorów, jak również samym sponsorom. Nagroda to miły dodatek, ale najcenniejszy był uśmiech na twarzach dzieci i rodziców.

Tego dnia szkoła gościła zaprzyjaźnionych strażaków z OSP w Wielkich Drogach, którzy prezentowali szczególnie tym najmłodszym uczestnikom Pikniku, swój wóz strażacki wraz z jego wyposażeniem. Wszyscy zainteresowali mogli nie tylko wejść do niego i zobaczyć, jak wygląda, ale też dowiedzieć się, jak działa. Ponadto dla gości przygotowano kącik kulinarny, artystyczny i fotograficzny. Można było skosztować ciast wypiekanych przez nauczycieli i wspaniałej sałatki owocowej. To pionierskie działanie, ale będziemy je kontynuować. Była to już kolejna taka impreza, otwarta dla wszystkich mieszkańców Wielkich Dróg. Przyszli zarówno rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz bliżsi i dalsi krewni i sąsiedzi naszych uczniów. Dzięki takiej imprezie rodziny miały okazję wspólnie, miło i aktywnie spędzić czas. Pyszny poczęstunek, o który zadbała Rada Rodziców, też miał swój wpływ na dobry nastrój uczestników i szampańską zabawę. Wszyscy, którzy osłabli po wyczynach sportowych, mogli się wzmocnić kawą, herbatą, pysznym ciastem i gorącą kiełbaską z grilla. Była również loteria fantowa, która jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zebranych gości.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny piknik  wiosną 2017 roku.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Wielkich Drogach