niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Piknik szkolny w „Czwórce”

„Korabniki pełne słońca” – to energetyczny motyw tegorocznego Pikniku Szkolnego zorganizowanego 28 września, w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie. Organizatorami tegorocznego przedsięwzięcia była Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców SP 4 oraz Rada Osiedla Korabniki.

Partnerami wydarzenia byli: Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk, Małopolski Urząd Wojewódzki, Starostwo Powiatowe w Krakowie, Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz OSP Skawina II Korabniki.

Rodzinne spotkanie rozpoczęli: Anita Karczewska dyrektor „Czwórki” oraz Łukasz Martyna przewodniczący Zarządu Rady Osiedla „Korabniki”. Prowadzące – Bożena Wrzoszczyk wicedyrektor szkoły oraz Joanna Hyrlicka nauczycielka fizyki i chemii – przedstawiły program i liczne atrakcje, a także zaprosiły uczniów do „słonecznych prezentacji”. W tym pełnym radości popołudniu towarzyszyli uczniom i ich rodzicom Antoni Holik i Michał Burda reprezentujący Wicemarszałka Senatu RP Marka Pęka, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Wicestarosta Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk oraz Pierwszy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Witold Grabiec.

Przy akompaniamencie Pawła Żmudy – nauczyciela muzyki, pierwsi utalentowani uczniowie zaśpiewali przeboje „Tyle słońca w całym mieście” oraz „Iść w stronę słońca”, a boisko szkolne dzięki choreografii nauczycielki W-F Klaudii Żurek oraz roztańczonym młodym tancerzom, zamieniło się w słoneczną, barwną i wirującą taflę.

Najmłodsza grupa wiekowa (klasy I-III) zaskoczyła wszystkich pięknymi i efektownymi występami. Uczestnicy mogli wysłuchać szeregu piosenek nawiązujących do motta Pikniku oraz obejrzeć popisy taneczne.

W trakcie przerwy między uczniowskimi prezentacjami odbyły się konkurencje w ramach konkursu rodzinnego, prowadzonego przez nauczycielki Lucynę Bargiel-Łuszcz oraz Annę Dovnar. Zgłoszone rodziny mogły wykazać się nie tylko umiejętnościami rozwiązywania różnych zagadek, ale również zdolnościami artystycznymi.

Następnie na scenie pojawiła się starsza grupa wiekowa (klasy IV-VIII), która zaprezentowała występy wokalno?taneczne oraz pokaz gimnastyki artystycznej. W trakcie trwania programu odbyły się licytacje różnych przedmiotów: biżuterii, tortów, voucherów. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

Na zakończenie programu artystycznego grupa dziewcząt z klasy VIIa i VIIb, zaprezentowała taniec ?Różowa pantera?, a rodzeństwo Kaja Kula z klasy IIIa i Marcel Kula z kl. VIa – zaprosili uczestników na pokaz tańca towarzyskiego. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła występujących.

Ostatnim punktem Pikniku Szkolnego było losowanie atrakcyjnych nagród. W puli znalazły się piłki, hulajnoga, plecaki, bidony, kosmetyki, gry planszowe, galanteria skórzana i inne. Tegorocznym zwycięzcą nagrody głównej – roweru, ufundowanego przez Radę Osiedla został uczeń klasy Ia.

Prezentacjom uczniowskim towarzyszyły potyczki sportowe odbywające się na boisku szkolnym przygotowane przez nauczycielki Klaudię Żurek i Magdalenę Popielę-Spólnik. Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w wyścigach i zmaganiach sportowych. Do „Ogródka grillowego” również w tym roku zaprosiła Rada Rodziców. Na wszystkich czekała gorąca kiełbasa, kawa i pyszne domowe ciasta upieczone przez rodziców uczniów z SP nr 4.

Najmłodsze dzieci mogły przejść metamorfozę w kąciku malowania twarzy prowadzonym przez nauczycielki Annę Popowicz oraz Iwonę Pąchalską. Wiele śmiechu i radości można było usłyszeć w punkcie fantazyjnych fryzur, który z matematyczną precyzją prowadziła Sylwia Kondek, nauczycielka matematyki.

W trakcie zabawy dzieci mogły skorzystać z różnorodnych bezpłatnych atrakcji m.in. zamków dmuchanych oraz zjeżdżalni ufundowanych przez Radę Osiedla Korabniki. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała jak zawsze, zaprzyjaźniona służba strażacka OSP Skawina II.

Każdy uczestnik tegorocznego Pikniku Szkolnego „Korabniki pełne słońca” mógł znaleźć coś dobrego i ciekawego dla siebie. Kończąc spotkanie Anita Karczewska podziękowała gorąco wszystkim Partnerom, firmom, sprzymierzeńcom szkoły, a nade wszystko Zarządowi Rady Osiedla Korabniki oraz Radzie Rodziców, za duże zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie tak ważnego dla społeczności korabnickiej przedsięwzięcia.

– Wkroczyliśmy w nowy rok szkolny pełni dobrej energii oraz słonecznych promyków w sercach, które będą nam i dzieciom towarzyszyć przez wiele miesięcy – podkreślają organizatorzy.

Źródło: SP nr 4 w Skawinie