czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

Piotr Borkowski wygrał test o Skawinie

28 sierpnia na hali widowiskowo-sportowej przy skawińskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się drugi, finałowy etap Testu Wiedzy o Historii Skawiny. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie, Towarzystwem Przyjaciół w Skawinie oraz Muzeum Regionalnym w Skawinie. Jego celem było rozbudzenie i upowszechnienie w mieszkańcach zainteresowania lokalną kulturą i historią, pogłębienie pamięci o historii naszej gminy; a także zapewnienie ciekawego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Do drugiego etapu zakwalifikowano 14 uczestników, którzy ukończyli I etap (Internetowy) konkursu.

I etap składał się z 50 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru, z których należało wskazać prawidłową odpowiedź. II etap składał się z dwóch części – pierwszej, w której trzeba było odpowiedzieć na 20 pytań zamkniętych (wielokrotnego wyboru) i drugiej – z 20 pytaniami otwartymi.

Do finału konkursu przystąpiło siedmiu uczestników, którzy przez 60 minut zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi historii miasta i gminy Skawiny. Najlepszym znawcą dziejów Skawiny okazał się Piotr Borkowski, który zajął pierwsze miejsce i wygrał nagrodę główną w postaci 32 calowego Telewizora LED. Miejsce drugie przypadło Agnieszce Poniewskiej, która wywalczyła Tablet Lenovo. Ostatnie miejsce na podium zajęła Jolanta Dudziak, zdobywając cyfrowy aparat fotograficzny. Pozostali uczestnicy otrzymali wspaniałe publikacje Monografii Skawiny, unikatowe publikacje Towarzystwa Przyjaciół Skawiny i ciekawe gadżety.

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Pawła Kolasy oraz Starosty Powiatu Krakowskiego – Józefa Krzyworzeki. Patronat medialny nad konkursem objęli: Telewizja Skawina, InfoSkawina.pl, Skawinska.pl oraz skawina24.com.  Projekt był realizacją zadania publicznego współfinansowanego ze środków z budżetu Gminy Skawina.

Stowarzyszenie Juvenilis