sobota, 02 grudnia 2023 Imieniny: Balbina, Bibiana

Place zabaw zamknięte

Burmistrz Norbert Rzepisko podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw oraz obiektów sportowych na terenie gminy Skawina. Obiekty pozostaną zamknięte do odwołania. 

Celem tej decyzji jest zminimalizowanie ryzyka zarażenia koronawirusem. Place zabaw to miejsca, gdzie spotykają się dzieci i ich rodzice. Szczególnie teraz, gdy zawieszono zajęcia w szkołach i przedszkolach, place zabaw mogą wydawać się atrakcyjnym miejscem spędzenia wolnego czasu.

Urząd Miasta i Gminy apeluje do rodziców. „Zostańcie ze swoimi pociechami w domach! Zamknięcie placówek oświatowych miało na celu odizolowanie dzieci od skupisk ludzi. Jeżeli będziecie zabierali je na place zabaw, zwiększacie ryzyko zarażenia siebie, swoich pociech oraz wszystkich osób, z którymi macie kontakt. Zdajemy sobie sprawę, że trudno jest zamknąć dzieci na 2 tygodnie w domu. Dlatego proponujemy zabrać je na spacer do miejsc, gdzie jest mało ludzi. Zachęcamy do zapoznania się ze Skarbami Blisko Krakowa. Znajdziecie tutaj trasy spacerowe oraz propozycje wycieczek po Skawinie i okolicznych gminach. Możecie też ściągnąć aplikację. Szczegóły znajdują się tutaj.” – czytamy w komunikacie UMiG.

Źródło: UMiG