niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Pływackie Mistrzostwa Skawiny po raz siódmy!

Już po raz siódmy z rzędu, tym razem 9 kwietnia o godz. 8.30 na Basenie Camena odbędą się Pływackie Mistrzostwa Skawiny. Wezmą w nich udział dzieci i młodzież oraz dorośli uprawiający pływanie amatorsko, a także szkółki i kluby pływackie.

Pływackie Mistrzostwa Skawiny to duża impreza sportowa ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem skutkującym coraz większą liczbą miłośników pływania, którzy mogą sprawdzić swoją formę pływacką, rezultaty życiowe oraz postępy w doskonaleniu techniki pływackiej.

Otwarta formuła zawodów, duży przekrój kategorii wiekowych, a także możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu to niewątpliwie atuty Pływackich Mistrzostw Skawiny.

W zawodach przewidziano dwa bloki programowe:

– I blok – dotyczy udziału dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół oraz osób dorosłych, które startują indywidualnie w jednej tylko konkurencji w swojej kategorii wiekowej, płynąc swoim najlepszym stylem pływackim.

– II blok – jest przeznaczony dla zawodników zrzeszonych w szkółkach i klubach pływackich, którzy mogą startować w dwóch konkurencjach indywidualnie w swojej kategorii wiekowej. W tym bloku pływacy będą podzieleni dodatkowo na dwie podkategorie – zawodnicy bez licencji Polskiego Związku Pływackiego i zawodnicy posiadający licencję PZP.

Organizatorami zawodów są: Klub Sportowy Optima Skawina oraz CKiS w Skawinie.

Wypełnioną Kartę Zgłoszenia, która widnieje w załączniku, należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 1 kwietnia 2016 r. /pt./:

I blok – godz. 8.00: Dzieci, młodzież oraz dorośli /niezrzeszeni/

Zgłoszenia należy dostarczyć do 1 kwietnia 2016 r. /piątek/ do:

– swojego trenera, instruktora pływania lub nauczyciela W-F,

– bezpośrednio do organizatora:

a. przy kasie pływalni w dn. 21 i 31 marca 2016 r. w godz. 18.15 – 18.45,

b. w Dziale Sportu i Rekreacji CKiS w Skawinie, w dn. poniedziałek – piątek w godz. 7.00 – 15.00.

II blok – godz. 11.30: Szkółki i Kluby Pływackie

Zgłoszenia do dnia 05.04.2016 r. /wtorek/ do udziału w zawodów dokonuje trener Klubu Pływackiego.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w tych zawodach wraz z programem konkurencji znajdują się w Komunikacie Zawodów.

Projekt zrealizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego, Powiatu Krakowskiego oraz ze środków budżetu Gminy Skawina.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Skawiny, Paweł Kolasa. Patroni medialni to: InfoSkawina, Radio WAWA, Kropka oraz Telewizja Skawina.

Karta zgłoszenia i komunikat zawodów można pobrać klikając na link.

Źródło: KS Optima Skawina i CKiS, fot. 5demayo