niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Pobiegli po raz dwudziesty

Za nami wielkie sportowe emocje! 14 maja 2023 roku obchodziliśmy jubileusz 20-lecia Biegu Skawińskiego. Jest to największa sportowa impreza organizowana już od dwóch dekad w gminie Skawina. Co roku przyciąga ona do naszego miasta setki biegaczy z całej Polski. Dzięki niezawodnym kibicom atmosfera towarzysząca każdej edycji wydarzenia jest wyjątkowa. Tym razem dopisała nawet pogoda. Temperatura w okolicach 20 stopni oraz wiosenne słońce zapewniły biegaczom optymalne warunki do komfortowej rywalizacji.

W jubileuszowym XX Biegu Skawińskim wzięło udział aż 743 biegaczy. Zwycięzcą okazał się Roman Romanenko z miasta Dnipro położonego w Ukrainie. Osiągnął on rewelacyjny czas 30 minut i 44 sekund, wyprzedzając drugiego Daniela Żuchowskiego z Krakowa o ponad 2,5 minuty. Praktycznie w tym samym czasie co Daniel, trasę Skawina-Radziszów-Skawina pokonał także Dariusz Boron. Najszybszą panią okazała się natomiast Paulina Surówka z Nowego Sącza. Wszystkim należą się wielkie gratulacje!

Wraz z biegaczami na trasie maszerowali sportowcy w rywalizacji nordic walking. Po raz pierwszy w historii konkurencja ta pojawiła się w harmonogramie Biegu Skawińskiego. Tym bardziej cieszy frekwencja, gdyż na trasę wyszło blisko 70 zawodników. Najszybszym panem okazał się Piotr Ordzowiały z Osielca. Wśród pań triumfowała Elżbieta Przybył z Radzionkowa. Serdecznie gratulujemy wyników!

Popołudniową serię zawodów rozpoczął jednak Bieg na Rolkach, który również może pochwalić się długą bo 11-letnią tradycją. Tym razem do rywalizacji stanęło 133 zawodników. W błyskawicznym tempie pokonali oni 9 km trasę. Pierwszy zawodnik pojawił się na mecie już po 14 minutach i 21 sekundach. Był to Paweł Ciężki z Krakowa. Zwycięzcy wyjątkowo przypadła do gustu trasą wyścigu, gdyż był jego triumfatorem także w zeszłym roku. Cieszymy się, iż udało się poprawić zeszłoroczny wynik o 13 sekund. Brawo! Pierwszą panią na mecie była z kolei Liwia Kubin z Zakopanego. Gratulacje!

Warto także podkreślić, iż sportowe emocje w Skawinie rozpoczęły się już od godzin przedpołudniowych. Do zawziętej rywalizacji stanęły wówczas dzieci oraz młodzież. Wśród wrzawy dopingujących rodziców i bliskich dzieciaki walczyły na skawińskich Błoniach ze zmęczeniem i nierówną nawierzchnią. Wszystkim młodym zawodnikom należą się wielkie brawa!

Pełna lista wyników:

Do zobaczenia za rok!

Krystian Kosiorowski, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński