środa, 24 lipca 2024 Imieniny: Kinga, Krystyna

Podali flagę – na sportowo!

W środę 15 czerwca na skawińskich błoniach odbyła się impreza sportowa w której wzięli udział uczniowie z pięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Krakowskiego. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Juvenilis – z Młodzieńczą Siłą. Projekt był realizacją zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej, sportu i turystyki i był współfinansowany przez Powiat Krakowski. Partnerem imprezy było Województwo Małopolskie.

Sztafeta młodzieży „Podaj flagę” organizowana była po raz pierwszy. Jak mówi Anna Wąsowicz – sekretarz stowarzyszenia: założeniem organizatora było połączenie imprezy o charakterze sportowym z wątkiem patriotycznym związanym z 225 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja i świętem flagi gdyż pierwotnie impreza miała się odbyć w maju. Podkreśleniem elementu patriotycznego było między innymi to, że podczas biegu sztafetowego uczestnicy podawali sobie pałeczkę sztafetową w kształcie polskiej flagi.

W biegu wzięło udział 5 drużyn męskich i cztery żeńskie. Rywalizacja była zacięta i nie zabrakło emocji. Drużynom kibicowali uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych ze Skawiny. Ostatecznie w klasyfikacji męskiej zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Skawinie. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół i Placówek Oświatowych w Skale, trzecie miejsce zajęli reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach. Na czwartym miejscu uplasowali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie a na piątym zawodnicy z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie. Wśród dziewcząt zwyciężyła reprezentacja LO w Skawinie, przed uczennicami z ZSiPO w Skale. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki LO w Krzeszowicach a czwarte dziewczyny z ZST-E w Skawinie.

Za udział w sztafecie każdy uczeń otrzymał nagrodę rzeczową. W ramach imprezy odbył się także quiz historyczny o tematyce związanej z Konstytucją 3 Maja. Był on doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy na temat tego wydarzenia z naszej narodowej historii. Każda drużyna musiała odpowiedzieć na cztery pytania. W quizie pierwsze miejsce egzeqo zajęły drużyny z LO w Skawinie i Krzeszowicach, drugie miejsce zajęła reprezentacja ZSiPO w Skale a trzecie miejsce również egzeqwo zajęli uczniowie z ZSP w Giebułtowie i ZST-E w Skawinie. Biorąc udział w quizie młodzież wywalczyła dla swoich szkół nagrody rzeczowe w postaci wyposażenia sportowego. Na zakończenie imprezy młodzież utworzyła z biało czerwonych kartoników flagę narodową co zostało uwiecznione na wspólnej fotografii.

Cała impreza odbyła się w radosnej i przyjaznej atmosferze i była doskonałą okazją do wzajemnego poznania się i integracji uczniów uczęszczających do szkół znajdujących się na terenie Powiatu Krakowskiego. Sam Powiat Krakowski jako samorząd zawsze wspierał realizację zadań służących rozwojowi kultury fizycznej wśród mieszkańców powiatu i tak też było z naszym pomysłem. Dziękujemy także Województwu Małopolskiego za partnerowanie nam przy organizacji imprezy a także Telewizji Skawina i portalowi Skawinska.pl za patronat medialny. Podziękowania należą się także szkołom – dyrektorom i nauczycielom – którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Bez nich impreza by się nie odbyła mówi Grzegorz Knapik skarbnik stowarzyszenia i dodaje, że już dziś zaprasza wszystkich na kolejne imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Juvenilis.

Źródło: Juvenilis.pl

DSC_0311-1024x683 DSC_0312-1024x683 DSC_0318-1024x683 DSC_0328-1024x683 DSC_0361-1024x683 DSC_0409-1024x683