niedziela, 25 lipca 2021 Imieniny: Walentyna, Krzysztof

Podaj flagę z Juvenilis!

We środę, 15 czerwca, na Skawińskich Błoniach odbędzie się impreza sportowa, w której wezmą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Krakowskiego.Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Juvenilis – Z Młodzieńczą Siłą z siedzibą w Zelczynie. Szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

Projekt jest realizacją zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej, sportu i turystyki i jest współfinansowany przez Powiat Krakowski. Partnerem imprezy jest Województwo Małopolskie.

1234455434354543

(kliknij, aby powiększyć)

Sztafeta młodzieży „Podaj flagę” organizowana jest po raz pierwszy. W założeniu organizatora przewidziany jest bieg sztafetowy dziewczęcych i chłopięcych reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego Powiatu Krakowskiego. Impreza o charakterze plenerowym odbędzie się we wspaniałej scenerii skawińskiego starorzecza. – Ważnym elementem imprezy będzie to że kolejni uczestnicy sztafety zamiast tradycyjnej pałeczki sztafetowej będą przekazywać sobie polską flagę. Ma to związek z obchodzonym na początku maja dniem flagi, a także świętem narodowym, tj. 225. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zatem impreza będzie także nawiązywać do tradycji i patriotyzmu – mówi Anna Wąsowicz, sekretarz Stowarzyszenia Juvenilis.

W ramach imprezy przewidziany jest także konkurs wiedzy historycznej o Polsce, zaś na zakończenie uczestnicy sztafety utworzą flagę narodową z kartoników, a następnie wykonana zostanie pamiątkowa fotografia. – Dla każdego człowieka, w szczególności zaś dla dzieci i młodzieży, ruch jest gwarantem sprawności fizycznej, ale też dobrego samopoczucia. To także symbol zdrowego stylu życia i kształtowanie bardzo dobrych nawyków na przyszłość. Aktywność fizyczna niesie ze sobą wiele innych zalet – takich jak kształtowanie koordynacji, umiejętność pracy w grupie i chyba najlepszy z możliwych sposób spędzania czasu wolnego – dodaje Anna Wąsowicz. Obecnie, kiedy młodzież coraz więcej czasu spędza przy komputerze lub telewizorze dbałość o rozwój fizyczny jest szczególnie ważna. Oczywiście nie ma nic złego w poszerzaniu swojej wiedzy merytorycznej, problem jednak w tym, by zachować między różnymi czynnościami odpowiednie proporcje. Dlatego też świadomość wzajemnego wpływu procesów psychicznych i rozwoju ruchowego sprawiają, że przypisuje się ruchowi wielkie znaczenie kształcące i kształtujące, uznając go za jeden z najważniejszych czynników pobudzających w równej mierze funkcje ciała i umysłu. – Równie ważna obecnie jest konieczność kształtowania wśród młodzieży postaw szacunku dla dziedzictwa historycznego oraz tradycji narodowych. Zakładamy, że realizacja tego zadania przyczyni się do wzrostu świadomości młodzieży o związku między zdrowiem człowieka a jego stylem życia oraz wzbudzi wśród dzieci większe zainteresowanie aktywnością fizyczną i sportem, co przełoży się na rozpoczęcie co najmniej amatorskiego uprawiania sportu w celu własnego rozwoju psycho-fizycznego – mówi Magdalena Lupa, prezes Stowarzyszenia Juvenilis. – Liczymy także, że w znacznym stopniu wpłynie na kształtowanie u młodzieży postaw szacunku dla dziedzictwa historycznego oraz tradycji narodowych i wpłynie na integrację młodzieży Powiatu Krakowskiego – dodaje Grzegorz Knapik skarbnik Stowarzyszenia.

Zapraszamy zatem do kibicowania młodzieży! Pełny regulamin imprezy dostępny jest tutaj: Regulamin, w razie potrzeby prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorami poprzez ich stronę internetową.

 

Portal Skawińska.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Za: Juvenilis.pl