środa, 24 lipca 2024 Imieniny: Kinga, Krystyna

Podsumowanie świąt na drogach

Bilans tegorocznych wyjazdów i powrotów bożonarodzeniowych pokazuje, że w okresie od 22 do 26 grudnia 2017 roku na małopolskich drogach doszło do 31 wypadków, w których śmierć poniosło 6 osób (w tym 5 pieszych i 1 kierująca), a 28 zostało rannych.

Do 3 wypadków śmiertelnych doszło w piątek 22 grudnia.

Pierwszy z nich miał miejsce około godz. 18.00 w Niepołomicach, gdzie jak wstępnie ustalono 37-letni kierujący Oplem, potrącił idącego poboczem 63-letniego pieszego, który poniósł śmierć na miejscu. Z ustaleń wynika, że pieszy poruszał się lewą stroną pobocza pomimo, iż z prawej strony znajdował się chodnik.

Do kolejnego wypadku tego dnia doszło około godz. 19.30 w Krakowie przy ul. Balickiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letni kierujący Toyotą potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych (bez sygnalizacji świetlnej) 81-letnią kobietę, która zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Trzeci piątkowy wypadek śmiertelny miał miejsce około godz. 22.45 w miejscowości Krzyszkowice na drodze krajowej nr 7 w powiecie myślenickim. Jak wstępnie ustalono 56-letni kierujący Oplem, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przebiegającego z lewej na prawą stronę jezdni 29-letniego pieszego, który zmarł w trakcie reanimacji.

W Wigilię 24 grudnia, doszło do wypadku gdzie śmierć poniosła 33-letnia kierująca Seatem. Zdarzenie to miało miejsce około godz. 14.30 w Krakowie przy ul. Zabłocie, gdzie jak wstępnie ustalono kierująca utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na torowisko tramwajowe, a następnie uderzyła w słup trakcji elektrycznej, pomimo prowadzonej reanimacji kobieta zmarła.

W poniedziałek Bożego Narodzenia, tj. 25 grudnia około godz. 19.30 w miejscowości Nowa Wieś na drodze krajowej nr 75 w powiecie nowosądeckim śmierć na drodze poniosła babcia z 12 letnią wnuczką. Jak wstępnie ustalono 20-letni kierujący pojazdem m-ki Audi potrącił przechodzące przez jezdnię – za łukiem drogi 69-letnią kobietę i jej 12-letnią wnuczkę. Piesze poniosły śmierć na miejscu.

W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 55 kierujących prowadzących pojazd po spożyciu alkoholu.

Podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia, tj. od 23 do 26 grudnia doszło do 33 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 40 zostało rannych.

Źródło: KPP w Krakowie