środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Pogodowe psoty dzieci Pani Ziemi

Najmłodsi widzowie za sprawą Teatru Ruchu, w drugi poniedziałek listopada, zostali wkręceni w pogodowy kogel-mogel, stworzony za sprawą niesfornego rodzeństwa, dzieci Pani Ziemi. Utwierdzili się w przekonaniu, że życie na Ziemi może być piękne, spokojne i bezpieczne – gdy żaden z żywiołów nie będzie próbował zdominować sobą Natury.

Niesforne rodzeństwo: Zefirek, Kropelka i Płomyczek, dzieci Pani Ziemi, przybrawszy ludzką formę kłócą się całymi dniami o pierwszeństwo w wykorzystaniu swoich naturalnych możliwości. Kropelka z uwielbieniem zalewa wodą Ziemię, Płomyk świeci przekraczając cieplne normy, jedynie wciąż tańczący Zefirek w swych psotach na tle rodzeństwa wypada troszkę blado. Żywiołki nie zbaczając na potrzebną w przyrodzie równowagę, wciąż kłócąc się o pierwszeństwo zaburzają ład na Ziemi, którą najpierw zalewają powodzie, by zaraz potem doświadczyć ją okrutnie z powodu suszy. Zefirek wraz z dziećmi za pomocą odpowiednich zaklęć przywraca właściwy Ziemi ład. Zarówno woda, jak i słońce są niezbędne nam wszystkim… ludziom, roślinom, zwierzętom. A i przyjemne podmuchy wiatru, kiedy nie przeradzają się w orkany, potrafią sprawić troszkę przyjemności. Czy bez wiatru mogłyby działać wiatraki, napędzać potrzebną człowiekowi energię? Czy moglibyśmy w przestworza nieba puszczać latawce?

Trwający godzinę spektakl od razu aktywnie wciągnął dzieci w ekologiczną fabułę. Wyraziste charaktery bohaterów podkreślone zjawiskową choreografią i zabawnymi piosenkami śpiewanymi na żywo dzieci nagrodziły skupieniem, spontanicznymi reakcjami, a czasem bezpośrednim uczestnictwem w tanecznej choreografii Płomyka. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy! Warto na stałe zaznaczyć w swoim kalendarzu drugi poniedziałek miesiąca. Teatr Dzieciom zaprasza!

Marta Tyrpa, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński