środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Pogotowie już z nową karetką

22 grudnia, w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, skawińskie Pogotowie Ratunkowe im. Siegfrieda Greinera, otrzymało nowoczesną karetkę ratunkową, która zastąpi wysłużony pojazd. Tym samym flota pogotowia składała się będzie z dwóch żółtych pojazdów, i rezerwowego, czyli starej karetki.

– Bardzo serdecznie i z całego serca dziękujemy. Tak wspaniały prezent, a właściwie wiele prezentów, gdyż ambulans ten ma na swoim pokładzie sprzęt medyczny z najwyższej półki, będziemy mogli jeszcze lepiej zadbać o zdrowie i życie Naszych Pacjentów bo to oni są najważniejsi – mówili Ratownicy, na ceremonii przekazania i poświęcenia karetki.

27 października została zawarta umowa pomiędzy Skarbem Państwa, reprezentowanym przez Wojewodę Małopolskiego Piotra Ćwika, a Gminą Skawina reprezentowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pawła Kolasę – dzięki której Wojewoda Małopolski przekazał Gminnie Skawina środki finansowe w formie dotacji celowej w wysokości 500 000,00 zł z przeznaczeniem na doposażenie zespołów ratownictwa medycznego poprzez zakup ambulansu sanitarnego wraz z wyposażeniem w standardzie karetki „S”.

W wyniku ogłoszonego przetargu wyłoniona została firma W.A.S. Wietmarscher – Polska Sp. z o.o., która za kwotę 579 992,61 zł, 22 grudnia dostarczyła ambulans z zabudową części medycznej i wyposażeniem na podwoziu samochodu Mercedes Benz. Ponieważ koszt karetki był wyższy od otrzymanej dotacji, brakujące prawie 80 000 tys. zł przekazało Pogotowie Ratunkowe. Zgodnie z umową ambulans będzie wykorzystywany przez Pogotowie Ratunkowe im. Siegfrieda Greinera w Skawinie w ramach systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Źródło i fot.: UMiG