sobota, 22 stycznia 2022 Imieniny: Anastazy, Wincenty

Policja zaprasza dzieciaki do zabawy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 14 lat z terenu powiatu krakowskiego do wzięcia udziału w akcji zorganizowanej specjalnie dla nich pn. „My chronimy Was… Wy chrońcie Siebie!”.

Celem akcji jest zaangażowanie najmłodszych mieszkańców powiatu krakowskiego przebywających teraz głównie w domach, do wspólnej zabawy, którą policja chciałaby wypełnić im trochę wolnego czasu, a zarazem uświadomić ich o panującym zagrożeniu.

Nie jest to łatwy okres dla nas wszystkich, a szczególnie dla najmłodszych tak pełnych energii obywateli, odciętych od przedszkoli, szkół, swoich rówieśników i wspólnych zabaw na zewnątrz. Dlatego chcąc choć trochę umilić im ten czas, policja przygotowała dla nich propozycje zabawy, polegającej na stworzeniu własnego dzieła obrazującego to, jak widzą otaczający ich świat i jak należy się chronić przed obecnie panującym zagrożeniem, a jednocześnie opowiadającym o tym, jak widzą w tej nieustannej walce nas policjantów i naszą pracę.

O takiej tematyce policja zachęca, aby:

– dzieci w wieku od 5 do 8 lat wykonały pracę plastyczną, rysunek;
– z kolei dla dzieci starszych w wieku od 9 do 12 lat mamy zadanie literackie, polegające na napisaniu wierszyka o podanej tematyce (rodzice, którzy wyrażą zgodę na upublicznienie wizerunku dziecka, mogą nagrać recytowany przez pociechę wierszyk, ale również z przesłaniem go w wersji pisanej);
– a młodzieży w wieku od 13 do 14 lat proponujemy wykonanie dla siebie maseczki ochronnej na twarz.

Po wykonaniu wszystkich prac policjanci proszą o sfotografowanie dzieł i przesłanie na adres e-mail: kpp@kpp-krakow.policja.gov.pl

Wszelkie ew. pytania proszę kierować na podany wyżej adres e-mail. Termin wykonania i przesłania prac – do 7 maja br.

Galeria wszystkich prac zostanie umieszczona na stronie internetowej KPP. Dodatkowo wykonawcy najpiękniejszych prac, wierszy oraz maseczek zostaną nagrodzeni.

Źródło: KPP w Krakowie