niedziela, 28 listopada 2021 Imieniny: Lesław, Zdzisław

Ponad 390 gramów amfetaminy u 25-latka

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 25-latka ze Skawiny, u którego zabezpieczyli ponad 390 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

10 lutego policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas patrolu w Skawinie zauważyli forda, którego pasażerem był znany im 25-latek ze Skawiny. Podejrzewali mężczyznę o posiadanie narkotyków, dlatego zatrzymali do kontroli pojazd, którym podróżował. Wylegitymowali kierowcę i pasażera. Następnie rozpytali mężczyzn o posiadanie substancji zabronionych.

25-latek zaczął się denerwować i z saszetki wyjął woreczek foliowy, w którym, jak się okazało, znajdowała się amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności policjanci przeszukali jego mieszkanie i przynależną komórkę lokatorską, w której ujawnili siatkę z zawartością czterech hermetycznie zamkniętych worków z amfetaminą oraz wagę dilerską.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 390 gramów amfetaminy. 25-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Kolejnego dnia w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz policyjnego dozoru.

Źródło: KPP w Krakowie