poniedziałek, 25 października 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina

Popołudnie z Mozartem

Zapraszamy na nowy cykl koncertowy pod nazwą Letnie Prezentacje Muzyczne, czyli  naszą propozycję na niedzielne popołudnia z kulturą. Przygotowaliśmy koncertowe spotkania z różnorodnymi gatunkami muzycznymi, które – mamy nadzieję – będą ciekawą alternatywą na ostatnie, letnie wieczory. 

Na inaugurację proponujemy muzykę „lekką, łatwą i przyjemną”, pełną radości i dobrej energii, wzbogaconą o walory wizualne. Naszymi gośćmi będą: dawno niewidziany w Skawinie zespół AMADEUS TRIO z towarzyszeniem MAŁGORZATY STRĄG (sopran).

Od 1988 roku działa z powodzeniem powstały w Bielsku-Białej zespół kameralny AMADEUS TRIO. Tworzone przez dwa klarnety i fagot Trio stara się poprzez warstwę instrumentalną odtworzyć klimat i styl muzyki czasów klasycznych. Stąd nawiązanie w nazwie zespołu do tej epoki, stosowanie wiernych w szczegółach kostiumów, peruk, ozdobnych pulpitów oraz preferowanie, jako miejsce koncertów, obiektów muzealnych lub zabytkowych, świetnie korespondujących z nastrojem emanującym z muzyki mistrzów tamtych czasów. Stanowi ona bowiem podstawę repertuaru zespołu, który ze szczególnym upodobaniem zajmuje się odtwarzaniem utworów symfonicznych i kameralnych czołowego przedstawiciela klasycyzmu europejskiego Wolfganga Amadeusza Mozarta .

Lekki i przyjemny repertuar, jak np. transkrypcje najsłynniejszych oper – „Wesele Figara” , „Czarodziejski flet” , „Don Giovani” czy „Cosi fan tutte” – sprawia, że AMADEUS TRIO jest zespołem z równym powodzeniem koncertującym w stylowych wnętrzach, jak i tworzy tło lub oprawę muzyczną dla różnego rodzaju imprez kulturalnych i okolicznościowych. Zespół współtworzą: Łukasz Iskrzycki – klarnet, Tomasz Gmyrek – klarnet, Tomasz Małkowski – fagot.

Dodatkowo koncert ubarwi piękny sopran Małgorzaty Strąg, która wykona popularne arie zarówno W. A. Mozarta, jak i przeboje operetkowe epoki straussowskiej. Wszystko w oprawie historycznych kostiumów, koloru i humoru muzycznego.

Niedziela, 28 sierpnia, Pałacyk „Sokół”, godz. 18.30.

Wstęp wolny.

Źródło: CKiS