niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Barwna parada postaci literackich

W piękne piątkowe przedpołudnie, 2 czerwca 2017 r., na Rynku w Skawinie pojawiły się księżniczki, krasnoludki, elfy, rycerze, super-bohaterowie, wróżki i inne postaci, które wyskoczyły prosto z bajek. Kreatywnie przebrane dzieci wzięły udział w II Paradzie Postaci Literackich zorganizowanej przez  Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie.

Na wydarzenie złożyły się przede wszystkim przemarsz ulicami miasta i skandowanie haseł głoszących, że lubimy sięgać po książki, które są skarbnicą wiedzy, przygód i bohaterów.

Przed przemarszem nie zabrakło wspólnie wykonanej rozgrzewającej zabawy ruchowej oraz odczytania wierszy popularyzujących poezję dziecięcą.

Impreza miała na celu promowanie literatury i czytania poprzez zabawę wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W kolorowym korowodzie uczestniczyły przedszkolaki ze skawińskich przedszkoli: Przedszkola Samorządowego nr 1, Przedszkola Samorządowego nr 2, Przedszkola 3, Przedszkola nr 5, Przedszkola nr 6 z Oddziałem Żłobkowym, w sumie ok. 350 dzieci.

Źródło: MBP