środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Dwa wypadki drogowe. Jeden śmiertelny

Dwa wypadki drogowe w powiecie krakowskim. W Mogilanach ze skutkiem śmiertelnym. W Skawinie na szczęście skończyło się na obrażeniach nie zagrażających życiu.

11 marca w godzinach popołudniowych w gm. Mogilany doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. 50-latek jadący samochodem marki rover, wjeżdżając na drogę krajową nr 7, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem, nadjeżdżającemu z lewej strony w kierunku Krakowa. Wskutek tego doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku wypadku kierowca rovera zmarł na miejscu. Pasażer, który z nim jechał oraz 54-letni kierujący oplem nie doznali poważnych obrażeń. Z kolei dwoje pasażerów z opla zostało przetransportowanych do szpitala, ich życiu nic nie zagraża.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych, 58-letnia kierująca volkswagenem, jadąc na prostym odcinku drogi w Skawinie, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 75-letnią mieszkankę Skawiny. Piesza została przetransportowana do szpitala, nie doznała obrażeń zagrażających jej życiu.

Wszyscy uczestnicy zdarzeń drogowych byli trzeźwi. Okoliczności wypadków zostaną dokładnie zbadane przez policjantów powiatu krakowskiego.

Policja apeluje o ostrożność zarówno do kierujących jak i pieszych. O tej porze roku zmrok zapada wcześnie, warunki na drogach wciąż są utrudnione, odblask kosztujący zaledwie kilka złotych może uratować życie. „Kierujący, dbajcie o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wolniejsza jazda umożliwia szybszą reakcje i skraca drogę hamowania pojazdu” – czytamy w komunikacie KPP.

Źródło i fot.: Komenta Powiatowa Policji w Krakowie