poniedziałek, 15 lipca 2024 Imieniny: Dawid, Henryk

Mikołajkowy Turniej Siatkarski za nami

W sobotę, 3 grudnia, w hali widowiskowo-sportowej w Skawinie, odbył się po raz kolejny Powiatowy Mikołajkowy Turniej Siatkarski, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”. W zawodach wzięło udział łącznie 8 drużyn z szkół gimnazjalnych; 5 reprezentacji dziewcząt i 3 chłopców.

W zawodach rywalizowało 5 drużyn dziewcząt i 3 drużyny chłopców, którzy rozegrali mecze systemem „każdy z każdym”. Mecze, które odbywały się jednocześnie na trzech boiskach, rozgrywano do dwóch wygranych setów. Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian, a w grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Młodzież bardzo żywiołowo reagowała na przebieg poszczególnych spotkań i w przerwach pomiędzy swoimi meczami dopingowała swoje koleżanki czy kolegów.

Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie, a poszczególne spotkania niejednokrotnie kończyły się trzecim decydującym setem. W rezultacie wśród dziewcząt zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Skawinie przed Gimnazjum z Radziszowa. Wśród chłopców – zwycięstwo wywalczyło Gimnazjum z Radziszowa, a drugie miejsce Gimnazjum nr 1 ze Skawiny. Po zakończonych zmaganiach odbyła się dekoracja zwycięzców oraz wręczenie nagród rzeczowych. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair-play w jakim rozgrywane były zawody – mówi Agnieszka Kierzkowska.

Źródło: UKS „Jedynka” Skawina